Konkurs fotograficzny EXCEPT

Pomóżcie nam zrozumieć, jak to jest stawać się dorosłym w XXI wieku! Weźcie udział w konkursie fotograficznym, wysyłając prace, w których znajdą odbicie Wasze refleksje, obawy i doświadczenia i zbierajcie nagrody. You(th)Vision: Becoming adult today DOROSŁOŚĆ – Z CZYM TO SIĘ (fotografu)JE

Temat konkursu

Czym jest ta cała dorosłość?! Czy żeby dorosnąć trzeba samemu płacić rachunki? Pracować? Być niezależnym i samodzielnie podejmować decyzje? Czy może to najwyższy czas by nauczyć się ponosić ich konsekwencje? Kiedy zaczyna się ten proces i kiedy można o sobie powiedzieć z czystym sumieniem „jestem osobą dorosłą”? A przede wszystkim, czy to całe dorastanie nie jest przereklamowane? Czy jest to dla Was „time of your life”, czy może pasmo nieszczęść i wyjątkowo trudny okres?!? Co takiego pociągającego jest w tej całej „dorosłości”, a co Was przeraża?!?

• Konkurs przeznaczony jest dla osób między 18 a 30 rokiem życia.
  • Uczestnicy muszą być obywatelami krajów współpracujących z EXCEPT (Bułgaria, Estonia, Niemcy, Grecja, Włochy, Polska, Szwecja, Wielka Brytania i Ukraina) lub innych krajów Unii Europejskiej.

Zgłoszenie

• Zamieść fotografie na stronie EXCEPT: http://www.except-project.eu lub prześlij je na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Opatrz zdjęcie krótkim komentarzem, opisującym kontekst, sytuację życiową, refleksję osoby ukazanej na zdjęciu lub jej autora.
  • Podaj swoje imię, nazwisko, adres e-mail, wiek, kraj pochodzenia, i opcjonalnie zawód (dla chętnych)
  • Tylko zdjęcia opatrzone powyższymi informacjami będą zakwalifikowane do udziału w konkursie.
  • Uczestnik może zgłosić trzy fotografie. Każda fotografia może być zgłoszona tylko raz.

Wymagania techniczne

• Zdjęcia powinny mieć nie mniej niż 1 Mb i nie więcej niż 20 Mb.
  • Tylko zdjęcia cyfrowe zgłoszone poprzez formularz online na stronie EXCEPT lub przesłane mailem będą brane pod uwagę.

Ważne daty

• 4 kwietnia – 1 lipca 2016 – termin nadsyłania prac oraz wstępnej oceny jury – 1 etap konkursu.
  • 4 lipiec – 15 lipiec 2016 – głosowanie na Facebooku – drugi etap konkursu.
  • 18 lipiec 2016 – ogłoszenie wyników na stronie EXCEPT, Facebooku i Twitterze.
  • Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo o wyniku konkursu najpóźniej 18 lipca 2016.

Procedura

• Uczestnicy mogą zgłaszać prace od 4 kwietnia do1 lipca 2016. W tym okresie dokonana zostanie wstępna ocena prac przez jury, w skład którego wejdą profesjonalni fotografowie, przedstawiciele młodzieży i badaczy nauk społecznych. W każdym miesiącu EXCEPT wyłoni 9 zwycięzców miesiąca (po jednym z krajów współpracujących z EXCEPT[1] i z innych krajów Unii Europejskiej, jeśli będą takie zgłoszenia). Wybrane fotografie zostaną opublikowane na stronie EXCEPT, Facebooku i Twitterze.
  • Autorzy 30 najlepszych prac (po 3 z każdego państwa współpracującego z EXCEPT i 3 z innych krajów Uni Europejskiej), które zostaną wybrane najpóźniej do 15 czerwca 2016 zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu.
  • Prace uczestników będą oceniane od 4 do 15 lipca 2016 przez jury oraz w ramach  głosowania na facebooku. Wynik głosowania będzie zależał na liczby „polubień” pod zdjęciem.
  • Autorzy trzech zdjęć, które otrzymają najwięcej „polubień”, oraz zostaną najlepiej ocenione przez jury zwyciężą w konkursie.
  • Zwycięzcy drugiego etapu, a zarazem całego konkursu zostaną powiadomieni o wygranej najpóźniej 18 lipca 2016. Wyniki zostaną ogłoszone także na stronie EXCEPT, Facebooku i Twitterze.

Nagrody

• Zdobywcy trzech pierwszych miejsc dostaną nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 250, 200, 100 EUR. [2],[3].
  • 30[4] najlepszych prac zostanie pokazanych na wystawach organizowanych, w każdym państwie.
  • Najlepsze prace zostaną opublikowane w lokalnych mediach w krajach współpracujących z EXCEPT.
  • Wybrane zdjęcia zostaną pokazane w Brukseli podczas konferencji EXCEPT kończącej projekt.
  • Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane na stronie EXCEPT, Facebooku i Twiterze

Więcej informacji o regulaminie konkursu i nagrodach można uzyskać, wchodząc na stronę EXCEPT lub pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu.

Obserwuj nasz profil na twitterze twitter.com/except_eu i na Facebooku www.facebook.com/excepteu

Organizatorem konkursu jest koordynator projektu EXCEPT - Uniwersytet w Tallinie, w Estonii. Instytut Badań Edukacyjnych, będący partnerem w projekcie EXCEPT, jedynie dystrybuuje tę wiadomość i nie ponosi odpowiedzialności za przeprowadzenie konkursu.

[1] Bułgaria, Estonia, Niemcy, Grecja, Włochy, Polska, Szwecja, Wielka Brytania i Ukraina

[2] Nagrody pieniężne zostaną opodatkowane według prawa estońskiego.

[3] Na życzenie zwycięzcy Uniwersytet w Tallinie może sfinansować urządzenie elektroniczne, którego wartość będzie równa wartości nagrody pieniężnej.

[4] Liczba ta może się zmieniać w zależności od państwa.