Wręczenie nagród w konkursie promującym kształcenie zawodowe

Nie wiedzą co to nuda. Uczą się przedmiotów ogólnych, mają sporo zajęć warsztatowych, a jeszcze do tego znajdują czas na rozwijanie pasji filmowej. Tacy są laureaci konkursu ReferNet.

Aby wziąć w nim udział, uczniowie szkół zawodowych musieli przygotować filmy, które miały promować edukację zawodową. Ich długość nie mogła przekroczyć 3 minut.

Do konkursu zgłoszono 62 produkcje filmowe. Kapituła postanowiła nagrodzić:

Film awards logo info

1. Miejsce

Marcin Szreder,
uczeń Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
za film Moja zajawka.

2.  Miejsce

Karol Łaszanowski,
Jakub Półgęsek,
Cezary Waś,
uczniowie Technikum Elektronicznego nr 3 w Warszawie
za film Potęga informacji.

3.  Miejsce

Damian Tomaszewski,
Daniel Gaszczyk,
Bartosz Bugajak,
Łukasz Chorbiński,
Juliusz Sochacki,
Bartosz Lewicki,
uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie
za film Codzienność w szkole zawodowej.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali bony na zakup sprzętu elektronicznego.

Wyróżnienie w konkursie postanowiło też przyznać Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Otrzymali je uczniowie Branżowej Szkoły Specjalnej I stopnia w Zespole Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu
za film Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej - wybieram mądrze

Nagrodą dla szkoły była ufundowana przez MEN tablica multimedialna.

ReferNet to sieć instytucji stworzona przez Cedefop (Europejskie Centrum Rozwoju Szkolenia Zawodowego) w 2002 roku w celu zbierania informacji i monitorowania zmian w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) w poszczególnych państwach członkowskich UE, Islandii i Norwegii. Celem sieci ReferNet jest gromadzenie informacji na temat roli, struktury i systemu zarządzania VET, a także zmian i trendów w krajowej polityce w tej dziedzinie oraz prowadzenie pogłębionych analiz wdrażania wytycznych polityki europejskiej. ReferNet wspiera także działalność Cedefop w upowszechnianiu informacji o kształceniu i szkoleniu zawodowym w krajach będących członkami sieci.

Galeria zdjęć z gali wręczenia nagród:

Kontakt dla mediów:

Kamil Szwarbuła