STEMicon

Szkoła i nowoczesne technologie. Konferencja „Ster na STEM”

W jaki sposób można zastosować nowoczesne technologie w szkole, aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością? Jak przekazywać wiedzę dzieciom i młodzieży w interesujący dla nich sposób? Więcej
autkax

Zapraszamy do dyskusji o innowacyjnych kwalifikacjach w branży motoryzacyjnej

Okazją do rozmowy będzie organizowane przez IBE seminarium na temat możliwości, jakie oferuje branży motoryzacyjnej wdrażany obecnie w Polsce Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK). Więcej
ikonka post 23 08

Dowiedz się więcej o Sektorowych Radach ds. Kompetencji

4 września w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Spotkanie jest organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
grafika 100 1001

Katarzyna Trawińska-Konador członkinią Grupy Doradczej ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji przy Komisji Europejskiej

Grupa Doradcza ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji przy Komisji Europejskiej (EQF Advisory Group) monitoruje proces tworzenia i wprowadzania Krajowych Ram Kwalifikacji w państwach członkowskich UE. Grupa posiada mandat Komisji Europejskiej, władz państw członkowskich i partnerów społecznych. Więcej
edukacja ico copy ikona

Prof. Małgorzata Sekułowicz nową redaktor naczelną „Edukacji”

Prof. Małgorzata Sekułowicz jest kierownikiem Katedry Nauk Społecznych i Promocji Zdrowia w AWF we Wrocławiu. Współpracuje też z Instytutem Psychologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 1 sierpnia prof. Sekułowicz jest także redaktor naczelną czasopisma naukowego „Edukacja” wydawanego przez Instytut Badań Edukacyjnych.  Więcej
narzedzia artyku ikonal

Nowy projekt IBE i poważne wyzwanie badawcze

„Opracowanie i upowszechnienie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży” – to projekt, który przez najbliższe trzy lata będzie realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych wspólnie z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. W ramach projektu opracowane zostaną nowatorskie narzędzia diagnostyczne do oceny rozwoju poznawczego dzieci i młodzieży w wieku od 3 miesięcy do 25 lat. Więcej

Grupa Doradcza ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji przy Komisji Europejskiej (EQF Advisory Group) monitoruje proces tworzenia i wprowadzania Krajowych Ram Kwalifikacji w państwach członkowskich UE. Grupa posiada mandat Komisji Europejskiej, władz państw członkowskich i partnerów społecznych. W jej skład wchodzą przedstawiciele Unii Europejskiej oraz eksperci. Katarzyna Trawińska-Konador będzie opiniować propozycje rozwiązań oraz kierunku rozwoju polityki Komisji Europejskiej w zakresie Europejskiej Ramy Kwalifikacji.

Katarzyna Trawińska-Konador
Absolwentka germanistyki i niderlandystyki Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach międzynarodowych programów naukowych część studiów odbyła na Uniwersytecie w Leuven w Belgii, Freie Universitaet w Berlinie oraz Uniwersytecie Wiedeńskim. Jest absolwentką Podyplomowego Studium Europejskiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Kursu kwalifikacyjnego dla kadry kierowniczej z zakresu zarządzania oświatą w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

Od 2017 r. jest pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także członkinią zespołu Pełnomocnika Rektora SGH ds. Zapewniania Jakości Kształcenia.

Od 2009 r. jest pracownikiem naukowym Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, a od 2010 r. – liderką obszaru badawczego w projekcie KRK. Współtworzyła cztery koncepcje badawcze oraz narzędzia jakościowe i ilościowe w badaniach związanych m.in. z tematyką zarządzania kompetencjami branżowymi. W latach 2012–2015 była zatrudniona na stanowisku Zastępcy Lidera Projektu KRK. Była odpowiedzialna za koordynację merytoryczną obszarów w projekcie związanych z zapewnianiem jakości kwalifikacji, walidacji, opisu kwalifikacji, Sektorowych Ram Kwalifikacji oraz monitoringu. Jest współautorką części publikacji końcowych prezentujących rozwiązania wypracowane w projekcie KRK. Od 2017 r. zajmuje stanowisko Sekretarza Rady Naukowej IBE.

W latach 2013–2015 była zatrudniona w dwóch projektach realizowanych przez Fundację Rektorów Polskich dot. rozwijania kwalifikacji poziomu 5 PRK oraz koncepcji rozwijania kierunków kształcenia dla tych kwalifikacji we współpracy z instytucjami szkolnictwa wyższego, tzw. „short cycle” (jest współautorką dwóch publikacji prezentujących wyniki). Od 2015 r. była także zatrudniona w projektach realizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych dotyczących wdrażania KRK w Macedonii. Od 2017 r. zajmuje stanowisko senior expert w projekcie Central Asia Education Platform (CAEP). Na co dzień współpracuje z instytucjam krajowymi i międzynarodowymi (FRSE, OECD, CEDEFOP) w dziedzinie edukacji i rynku pracy.
MRR
MNiSW