rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Indywidualne spotkania konsultacyjne w ramach projektu „Szansa”

Zapraszamy na indywidualne spotkania konsultacyjne dla potencjalnych grantobiorców projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu oraz modelu wsparcia dla osób dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych. Więcej
icils ico

Cyfryzacja bez edukacji nie wystarczy. Znamy wyniki międzynarodowego badania ICILS 2018

Tylko 2% uczniów wykazuje się umiejętnościami krytycznego przyswajania informacji znalezionych w internecie – to jeden z wniosków drugiej edycji Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych (ICILS 2018). Więcej
chiny ico

Wizyta gości z Chin

13 listopada br. gościliśmy delegację przedstawicieli instytucji kulturalno-edukacyjnych z chińskiej prowincji Anhui.  Więcej
sektorowe rady ico

O roli sektorowych rad ds. kompetencji

Już w środę 13 listopada odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach debaty publicznej o ZSK pod hasłem “ZSK - most łączący edukację i rynek pracy”. Tym razem pochylimy się nad kwestią rozwoju kwalifikacji sektorowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!  Więcej
hr2 ico

Jak wspierać ludzi zmieniających zawód?

19 i 26 listopada w Centrum Konferencyjnym West Gate w Warszawie odbędą się jednodniowe warsztaty poświęcone problematyce zmiany zawodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału doradców zawodowych i pracowników branży HR! Więcej
pisa2021 icon

Matematyka główną dziedziną badania PISA 2021

Na początku grudnia br. poznamy wyniki badania PISA 2018. Tymczasem podano już założenia edycji PISA 2021. Tym razem główną dziedziną badania osiągnięć uczniów w ponad 80 krajach będzie matematyka. Więcej

Katarzyna Trawińska-Konador członkinią Grupy Doradczej ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji przy Komisji Europejskiej

Grupa Doradcza ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji przy Komisji Europejskiej (EQF Advisory Group) monitoruje proces tworzenia i wprowadzania Krajowych Ram Kwalifikacji w państwach członkowskich UE. Grupa posiada mandat Komisji Europejskiej, władz państw członkowskich i partnerów społecznych. W jej skład wchodzą przedstawiciele Unii Europejskiej oraz eksperci. Katarzyna Trawińska-Konador będzie opiniować propozycje rozwiązań oraz kierunku rozwoju polityki Komisji Europejskiej w zakresie Europejskiej Ramy Kwalifikacji.

Katarzyna Trawińska-Konador
Absolwentka germanistyki i niderlandystyki Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach międzynarodowych programów naukowych część studiów odbyła na Uniwersytecie w Leuven w Belgii, Freie Universitaet w Berlinie oraz Uniwersytecie Wiedeńskim. Jest absolwentką Podyplomowego Studium Europejskiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Kursu kwalifikacyjnego dla kadry kierowniczej z zakresu zarządzania oświatą w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

Od 2017 r. jest pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także członkinią zespołu Pełnomocnika Rektora SGH ds. Zapewniania Jakości Kształcenia.

Od 2009 r. jest pracownikiem naukowym Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, a od 2010 r. – liderką obszaru badawczego w projekcie KRK. Współtworzyła cztery koncepcje badawcze oraz narzędzia jakościowe i ilościowe w badaniach związanych m.in. z tematyką zarządzania kompetencjami branżowymi. W latach 2012–2015 była zatrudniona na stanowisku Zastępcy Lidera Projektu KRK. Była odpowiedzialna za koordynację merytoryczną obszarów w projekcie związanych z zapewnianiem jakości kwalifikacji, walidacji, opisu kwalifikacji, Sektorowych Ram Kwalifikacji oraz monitoringu. Jest współautorką części publikacji końcowych prezentujących rozwiązania wypracowane w projekcie KRK. Od 2017 r. zajmuje stanowisko Sekretarza Rady Naukowej IBE.

W latach 2013–2015 była zatrudniona w dwóch projektach realizowanych przez Fundację Rektorów Polskich dot. rozwijania kwalifikacji poziomu 5 PRK oraz koncepcji rozwijania kierunków kształcenia dla tych kwalifikacji we współpracy z instytucjami szkolnictwa wyższego, tzw. „short cycle” (jest współautorką dwóch publikacji prezentujących wyniki). Od 2015 r. była także zatrudniona w projektach realizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych dotyczących wdrażania KRK w Macedonii. Od 2017 r. zajmuje stanowisko senior expert w projekcie Central Asia Education Platform (CAEP). Na co dzień współpracuje z instytucjam krajowymi i międzynarodowymi (FRSE, OECD, CEDEFOP) w dziedzinie edukacji i rynku pracy.