fot kk ico

Katarzyna Kalinowska wyróżniona w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa

Katarzyna Kalinowska, pracująca na co dzień w Instytucie Badań Edukacyjnych, otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa za książkę Praktyki flirtu i podrywu. Studium z mikrosocjologii emocji. Więcej
rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Szansa – nowe możliwości dla dorosłych: znamy wyniki rekrutacji

Poznaliśmy wyniki oceny jakościowej formularzy zgłoszeniowych w ramach rekrutacji grantobiorców. Więcej
Jerzy Bielecki ico

Refernet Polska: badamy i analizujemy system kształcenia zawodowego nawet w czasie pandemii

Zachęcamy do lektury wywiadu z Jerzym Bieleckim, kierownikiem projektu Refernet Polska, jednego ze strategicznych przedsięwzięć Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
qwdqw

Zaufaj nauce w dobie koronawirusa

30 tys. osób i ponad 2 tys. pomysłów – to efekt pierwszego w Europie hackathonu #EUvsVirus, którego celem było opracowanie innowacyjnych rozwiązań związanych z koronawirusem. W ścisłej czołówce znalazła się aplikacja Trust in Science promująca zaufanie dla nauki w czasie pandemii. Więcej
cedefop2020 ico

Konkurs Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

Pokaż swoje „zielone” i cyfrowe umiejętności, zrób fotorelację i wygraj wyjazd do Berlina lub Salonik! Instytut Badań Edukacyjnych i Refernet Polska zapraszają do udziału w konkursie organizowanym przez Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP). Więcej
pisa2018

Wysokie umiejętności finansowe polskiej młodzieży

Polscy uczniowie dobrze liczą i rozumieją finanse. Spośród 20 krajów, które wzięły udział w dodatkowej części badania PISA 2018, poświęconej umiejętnościom finansowym, średni wynik polskich piętnastolatków był jednym z najwyższych na świecie. Lepsi okazali się jedynie uczniowie z Kanady, Finlandii i Estonii. Więcej

Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2018/2019

Już 14 czerwca w Muzeum Historii Łodzi odbędzie się uroczysta gala XXXIII Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji, organizowana przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Z przyjemnością zawiadamiamy, że tegoroczną edycję imprezy patronatem objął Instytut Badań Edukacyjnych. Do zobaczenia w Łodzi

Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji to coroczne wydarzenie, które umożliwia zaprezentowanie osób i instytucji twórczych, szczególnie zasłużonych pod kątem wdrażania do codziennej praktyki wartościowych modeli edukacji, kształtowania jej nowoczesnej postaci oraz wyznaczania tendencji rozwojowych. Jak podaje na swojej stronie internetowej organizator wydarzenia, Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji służy jednak nie tylko promocji tego, co w edukacji najnowsze i najciekawsze, ale też integracji całego środowiska wokół innowacyjnych idei i wartości. Impreza została objęta patronatem honorowym m.in. przez IBE, Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Łodzi.

Edukacja niesiona skrzydłami wyobraźni

Tegoroczne Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji to już 23 edycja imprezy. Na gali uhonorowani zostaną nauczyciele, uczniowie, uczeni, artyści i animatorzy kultury, zaangażowani we współpracę z edukacją przedsiębiorcy oraz innowacyjne szkoły, placówki oświatowe, instytucje kultury i firmy. Tytuły i certyfikaty przyznane będą w następujących kategoriach: Talent Uczniowski, Złoty Certyfikat „Talent Uczniowski”, Nauczyciel Innowator, Partner Przyjazny Edukacji, Organizator Procesów Innowacyjnych, Organizacja Innowacyjna, Innowacyjny Pracodawca, Kreator Kompetencji Zawodowych, Kreator Kompetencji Społecznych, Złoty Certyfikat „Kreator Kompetencji Społecznych”, Kreator Innowacji, Złoty Certyfikat „Kreator Innowacji”, Lider w Edukacji, Lider Szkolnego Doradztwa Zawodowego, Promotor Rozwoju Edukacji, Afirmator Ruchu Innowacyjnego, Multiinnowator, Homo Creator, Mistrz Pedagogii, Ambasador Innowacyjnych Idei i Praktyk Pedagogicznych oraz Szkoła w Chmurze. Za szczególne osiągnięcia w działalności innowacyjnej dla edukacji przyznane zostanie również pięć statuetek Skrzydła Wyobraźni.

Uroczysta gala odbędzie 14 czerwca 2019 roku o godzinie 11.00 w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego w Muzeum Miasta Łodzi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia. Więcej informacji na stronie internetowej przedsięwzięcia:

www.pri.wckp.lodz.pl