uczenie sie doroslych ico

Edukacja dorosłych Polaków w czasie pandemii? IBE zna odpowiedź

W okresie pandemii koronawirusa edukacja przeniosła się do sfery wirtualnej. Jednym z dominujących tematów w przestrzeni publicznej stało się zdalne nauczanie dzieci i młodzieży. Ale jak wyglądała sytuacja osób dorosłych, korzystających z różnych form aktywności edukacyjnych? Instytut Badań Edukacyjnych to zbadał. Więcej
Katarzyna Zabratańska

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością w miejscu pracy

Różnorodność w miejscu pracy to moda czy świadomy wybór? Zmiany postawiły firmy w obliczu nowych zadań, bo efektywne zarządzanie różnorodnością, to spore wyzwanie dla liderów i liderek. Więcej
zsu

Konsultacje społeczne Zintegrowanej Strategii Umiejętności

Minister Edukacji Narodowej skierował do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt części szczegółowej Zintegrowanej Strategii Umiejętności. Więcej
fot kk ico

Katarzyna Kalinowska laureatką Nagrody im. Stanisława Ossowskiego

Jury Nagrody im. Stanisława Ossowskiego za rok 2019 nagrodziło Katarzynę Kalinowską za książkę „Praktyki flirtu i podrywu: studium z mikrosocjologii emocji”. Więcej
ZRK ico

Jak uczą się dorośli Polacy? IBE to sprawdzi

Instytut Badań Edukacyjnych rozpoczyna terenową realizację badania poświęconego uczeniu się osób dorosłych w Polsce. Badaniu przyświeca idea, że ludzie przez całe życie poszerzają swoją wiedzę, nabywają umiejętności, podnoszą kwalifikacje i czynią to także po zakończeniu edukacji formalnej. Więcej
nauka1 ico

Wypełnij ankietę i wesprzyj projekt Instytutu Badań Edukacyjnych

Jesteś rodzicem lub specjalistą pracującym z dziećmi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych? Wypełnij ankietę i wesprzyj jeden z głównych projektów IBE. Więcej

Dr hab. Sylwia Sysko-Romańczuk Zastępcą Dyrektora IBE ds. Naukowych

Z początkiem stycznia br. stanowisko Zastępcy Dyrektora IBE ds. Naukowych objęła dr hab. Sylwia Sysko-Romańczuk. Zadaniem nowej dyrektor będzie dalszy rozwój IBE jako jednostki badawczej, wykorzystującej wiedzę ekspercką wysokiej klasy specjalistów i wspierającej politykę publiczną na rzecz szeroko rozumianej edukacji.

946865 437714812993390 2065472733 nDr hab. Sylwia Sysko-Romańczuk jest ekspertem ds. systemu oświaty, ekonomistą i nauczycielem akademickim.

W latach 2006-2007 pełniła funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie odpowiadała za finansowanie i zarządzanie systemem oświaty, w tym m.in. przygotowywanie i realizację budżetu MEN.

Dr hab. Sylwia Sysko-Romańczuk to także wieloletni pracownik dydaktyczny i naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego, profesor Politechniki Warszawskiej i SGH. Przez kilka lat pełniła funkcję menadżera naukowego w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle, gdzie m.in. sprawowała nadzór nad działalnością naukową Instytutu, odpowiadała za przygotowanie i wdrożenie strategii naukowej oraz stworzenie planów tematycznych badań naukowych.

W latach 2008-2012 pracowała w TVP m.in. na stanowisku Dyrektora Biura Strategii i Rozwoju. Była odpowiedzialna m.in. za stworzenie strategii cyfrowej dla portalu tvp.pl oraz zwiększenie przychodów z reklamy on-line. Dr hab. Sylwia Sysko-Romańczuk jest ekspertem ds. zarządzania system oświaty, przedsiębiorczości technologicznej i innowacyjności.