bip 900facebookyoutube
PIRLS2016a

ZRK ico

IBE przejmuje Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji

Jednym z nowych zadań Instytutu Badań Edukacyjnych w 2018 r. jest  prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji. Więcej

Zainaugurowaliśmy działalność interdyscyplinarnej sieci badawczej

Sieć ma zajmować się aktualnymi tematami polskiej edukacji. Na pierwszym spotkaniu, które zorganizowaliśmy 26 stycznia w Warszawie, rozmawialiśmy o znaczeniu wyższego wykształcenia we współczesnym świecie. Więcej
Instytut Badań Edukacyjnych

Nowy projekt ZSK 2

Projekt skupi się na włączaniu kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczeniu barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym. Więcej

lis ico

Bakterie, pleśnie i gnojownice!

Bynajmniej nikt tu nikogo nie obraża. Są to główne tematy nowego podwójnie niezwykłego numeru 1/2018, który nie dość, że został wydany w języku angielskim, to jeszcze nieoczekiwanie wyprzedził numery 3 i 4/2017. Więcej

ewaster

EwasteR przez małe „e”

Wszystko przez międzynarodowe e-seminarium. Organizowane jest w Londynie, ale każdy będzie mógł wziąć w nim udział poprzez łącza internetowe. E-seminarium będzie okazją do dyskusji na temat rezultatów trzyletniego projektu EwasteR. Więcej
edukacja

Edukacja – the best of

Redakcja kwartalnika EDUKACJA zaprasza do lektury najnowszego wydania w języku angielskim. Znalazły się w nim najciekawsze artykuły opublikowane w ubiegłych latach. Więcej
Film awards logo info

Wręczenie nagród w konkursie promującym kształcenie zawodowe

Nie wiedzą co to nuda. Uczą się przedmiotów ogólnych, mają sporo zajęć warsztatowych, a jeszcze do tego znajdują czas na rozwijanie pasji filmowej. Tacy są laureaci konkursu ReferNet. Więcej
nqf ikonka conf

Na salonach w Salonikach

Eksperci IBE są aktywni nie tylko w kraju, ale także zagranicą i na szczeblu europejskim – uczą innych i sami nieustannie się rozwijają. Więcej
icon pt

SZKOLENIE z testu TRJ w Krakowie

Pracownia Testów IBE wraz z Niepubliczną Placówką Kształcenia Ustawicznego "Gaduła"organizuje w Krakowie 25 listopada 2017 r. szkolenie ze stosowania Testu Rozwoju Językowego TRJ. Szkolenie jest planowane w wersji z pomocami, co oznacza, że uczestnicy otrzymają komplet testu TRJ. Więcej
Instytut Badań Edukacyjnych

Pierwsze spotkanie nowej Rady Naukowej IBE

Po raz pierwszy spotkali się w komplecie. 27 października zorganizowaliśmy inaugurujące posiedzenie Rady Naukowej IBE kadencji 2017 - 2021. Więcej

O kwalifikacjach w międzynarodowym gronie

konferencja PLACzy inżynier mechanik z Brzeźnicy ma taką samą wiedzę i umiejętności jak jego kolega po fachu z Trondheim? Czy recepcjonista z Palermo poradzi sobie z pracą w hotelu w Mielnie? Na to pytanie odpowiedzą europejscy eksperci, którzy na dwa dni przyjeżdżają do Warszawy na konferencję PLA (Peer Learning Activity).

Będziemy gościć członków Grupy Doradczej ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji. W 2016 roku Polska stanęła na czele grupy państw, w których chciano sprawdzić, czy poszczególne kwalifikacje rzeczywiście są porównywalne w różnych krajach. W tych pracach wzięło udział siedem krajów: Węgry, Włochy, Łotwa, Norwegia, Polska, Szwecja i Szkocja. Dotyczyło to dwóch kwalifikacji: operatora obrabiarek CNC oraz inżyniera mechanika. Podczas warszawskiej konferencji poznamy wyniki prac tej specjalnej grupy.

Jednocześnie uczestnicy warszawskiej konferencji przyjrzą się kolejnej kwalifikacji. Tym razem przedstawiciele 16 krajów omówią „recepcjonistę hotelowego”.

Konferencja będzie okazją do sprawdzenia działania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. ZSK funkcjonuje w Polsce od ponad roku. To jest system, który pozwala porównywać kwalifikacje nadawane w systemach oświaty i szkolnictwa wyższego, ale także przez stowarzyszenia i organizacje branżowe, działające na podstawie różnych przepisów. Zintegrowany System Kwalifikacji stoi na straży jakości dyplomów i certyfikatów. I co ważne, potwierdzenie posiadanej wiedzy i umiejętności jest uznawane praktycznie w całej Europie.

Konferencja rozpoczyna się o godzinie 9:00 w Hotelu Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79 w Warszawie. Udział w wydarzeniu zapowiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska, Koen Nomden, który w Komisji Europejskiej jest odpowiedzialny za projekt „Przejrzystość i uznawanie umiejętności i kwalifikacji” oraz Jens Bjornavold Europejskiego Centrum Rozwoju Szkolenia Zawodowego (Cedefop).

Dziennikarzy zapraszamy na spotkanie z minister Anną Zalewską i zaproszonymi gośćmi. Konferencja prasowa rozpocznie się o godzinie 8:40 w Sali A na II piętrze.

Pobierz program

MRR