narzedzia artyku ikonal

Nowy projekt IBE i poważne wyzwanie badawcze

„Opracowanie i upowszechnienie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży” – to projekt, który przez najbliższe trzy lata będzie realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych wspólnie z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. W ramach projektu opracowane zostaną nowatorskie narzędzia diagnostyczne do oceny rozwoju poznawczego dzieci i młodzieży w wieku od 3 miesięcy do 25 lat. Więcej
grafika 100 1001

Zostań nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej w Luksemburgu

Masz co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej? Wiesz według jakich zasad funkcjonują Szkoły Europejskie? Znasz język angielski lub francuski na poziomie przynajmniej B2? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Więcej
sirius ico

Spotkanie eksperckie w IBE: rozwój polityki publicznej w zakresie kształcenia cudzoziemców w Polsce

Jakie są najważniejsze aspekty kształcenia cudzoziemców w naszym kraju? Czy system kształcenia migrantów w Polsce powinien zostać zmodernizowany? Na te kluczowe pytania odpowiedzi poszukiwali uczestnicy pierwszego spotkania sieci Sirius 2.0. Więcej
edukacja ico

Nowy numer kwartalnika „Edukacja”

Ukazał się nowy numer kwartalnika „Edukacja”, czasopisma wydawanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. Tematyka najnowszej „Edukacji” jest bardzo przekrojowa, znajdziemy w niej artykuły o charakterze teoretycznym, jak również opracowania oparte na badaniach jakościowych czy wnioski z projektów. Więcej
ikonka knferencja vet

Udane zakończenie projektu ConstructyVET

Za nami konferencja podsumowująca międzynarodowy projekt ConctructyVET. Eksperci z kilku europejskich krajów zastanawiali się, jak dopasować ścieżki kształcenia kadry kierowniczej sektora budowlanego do dynamicznie rozwijającej się branży. Więcej
Surfing the future of education

Edukacja i przyszłość

Jakie umiejętności, postawy i wiedzę powinien rozwijać system edukacji, aby wychodzić naprzeciw wyzwaniom przyszłości? Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas warsztatów foresightowych „Edukacja na fali zmian”, które odbyły się 17 maja w Instytucie Badań Edukacyjnych. Więcej

Porozmawiajmy o sektorowym podejściu do kwalifikacji!

Okazją do merytorycznej dyskusji będzie konferencja organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych, która odbędzie się 20-21 czerwca w Warszawie.  Konferencja skierowana jest do wszystkich reprezentantów sektorów w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji: pracodawców, organizacji branżowych, związków zawodowych, członków Sektorowych Rad ds. Kompetencji, przedstawicieli administracji centralnej i samorządu terytorialnego, firm szkoleniowych oraz innych instytucji i jednostek, które mogą być zainteresowane włączeniem się w działania dotyczące rozwoju kwalifikacji sektorowych.

PROGRAM I CELE KONFERENCJI

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń dotyczących rozwoju systemu kompetencji i kwalifikacji sektorowych. Zaprezentowane zostaną najważniejsze rozwiązania mające na celu wspieranie rozwoju kwalifikacji sektorowych, a także doświadczenia na rynkach międzynarodowych w zakresie:
► sektorowych ram kwalifikacji,
► sektorowych standardów kompetencji zawodowych,
► sektorowych rad ds. kompetencji,
► badań kompetencji sektorowych (np. Badanie Kapitału Ludzkiego w branżach).

Konferencja będzie też miejscem do refleksji nad rolą sektorów we wdrażaniu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, opracowywaniu Zintegrowanej Strategii Umiejętności, czy międzynarodowych inicjatyw w zakresie kompetencji zawodowych takich, jak Proces Boloński, ECVET czy EQAVET.
Kluczową częścią spotkania będą panele dyskusyjne, w których udział wezmą przedstawiciele różnych grup interesariuszy systemu kwalifikacji.

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2018 r.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program Konferencji

WYSTĄPIENIA KONFERENCYJNE

Konferencja ma charakter naukowy. Uczestnicy mają możliwość zaprezentowania swoich dokonań w formie referatu. Przygotowana prezentacja w języku polskim lub angielskim powinna nawiązywać tematycznie poruszanych do zagadnień. Referaty mogą prezentować konkretne studia przypadków realizowanych przez Prelegenta działań lub analizować te kwestie w sposób przekrojowy.

Wystąpienie nie powinno przekraczać 15 minut.

Zgłoszenia zawierające tytuł wystąpienia i jego streszczenie o objętości ok. pół strony A4 prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 8 czerwca 2018 r.

Prelegentom zapewniamy nocleg i zwrot kosztów dojazdu.

GDZIE I KIEDY

Konferencja „Sektorowe podejście do kwalifikacji - ramy kwalifikacji, standardy zawodowe, rady ds. kompetencji” odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, mieszczącym się przy ul. Poleczki 19 w Warszawie.

Kontakt w sprawach merytorycznych dotyczących konferencji: Andrzej Żurawski, tel. 22 241 71 87, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Monika Parys, tel. 22 241 71 09, tel. kom. 785 506 321, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu pt. „Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji”.

MRR
MNiSW