Lekcja w kinie ikonka

Lekcja w kinie, czyli jak wykształcić świadomego odbiorcę mediów

Jakie narzędzia perswazji stosują twórcy reklam? Jak reklamy działają na nasze emocje? Jakie są najważniejsze elementy skutecznej reklamy? Centrum Edukacji Filmowej rozpoczęło kolejny cykl „Lekcji w kinie”, podczas którego dzieci i młodzież mogą poznać tajemnice świata mediów. Patronat merytoryczny nad cyklem objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
Stasiowski ico

Ekspert z IBE został członkiem europejskiej sieci NESET

NESET, czyli Network of experts on the social dimension of education and training to sieć doradcza ekspertów zajmujących się społecznym wymiarem edukacji. Od stycznia 2019 r. jej członkiem jest Jędrzej Stasiowski, pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej

Zapraszamy na XI Interdyscyplinarną Konferencję Naukową TYGIEL 2019

XI Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL 2019 to wydarzenie, które może pochwalić się ponad 10-letnią tradycją. Jest ono inicjatywą lubelskiego środowiska naukowego i wspólnym przedsięwzięciem przedstawicieli wszystkich publicznych lubelskich uczelni wyższych. Patronat honorowy nad konferencją objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
MediumSquareLogo 300x300

Kształcenie branżowe czy uniwersyteckie? Za nami seminarium w ramach projektu UniVET

Ponad 40 osób wzięło udział w spotkaniu eksperckim pt. „Kształcenie branżowe czy uniwersyteckie? Czynniki wpływające na decyzję młodych ludzi o wyborze rodzaju kształcenia”, zorganizowanym w ramach międzynarodowego projektu UniVET. Więcej
Logo hist ly

Aplikacja Hist.ly pod patronatem IBE

Hist.ly to darmowa, pozbawiona reklam aplikacja edukacyjna, promująca historię i kulturę Polski. Stworzony przez Fundację Wizja program łączy nowoczesne technologie informatyczne z narzędziami edukacyjnymi. Patronat honorowy nad aplikacją objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
edukacja ico copy ikona

Nagroda i wyróżnienie dla autorów kwartalnika „Edukacja”!

Znamy laureatów I edycji Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego. Wśród nich znaleźli się autorzy publikujący w kwartalniku „Edukacja”, wydawanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej

Porozmawiajmy o sektorowym podejściu do kwalifikacji!

Okazją do merytorycznej dyskusji będzie konferencja organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych, która odbędzie się 20-21 czerwca w Warszawie.  Konferencja skierowana jest do wszystkich reprezentantów sektorów w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji: pracodawców, organizacji branżowych, związków zawodowych, członków Sektorowych Rad ds. Kompetencji, przedstawicieli administracji centralnej i samorządu terytorialnego, firm szkoleniowych oraz innych instytucji i jednostek, które mogą być zainteresowane włączeniem się w działania dotyczące rozwoju kwalifikacji sektorowych.

PROGRAM I CELE KONFERENCJI

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń dotyczących rozwoju systemu kompetencji i kwalifikacji sektorowych. Zaprezentowane zostaną najważniejsze rozwiązania mające na celu wspieranie rozwoju kwalifikacji sektorowych, a także doświadczenia na rynkach międzynarodowych w zakresie:
► sektorowych ram kwalifikacji,
► sektorowych standardów kompetencji zawodowych,
► sektorowych rad ds. kompetencji,
► badań kompetencji sektorowych (np. Badanie Kapitału Ludzkiego w branżach).

Konferencja będzie też miejscem do refleksji nad rolą sektorów we wdrażaniu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, opracowywaniu Zintegrowanej Strategii Umiejętności, czy międzynarodowych inicjatyw w zakresie kompetencji zawodowych takich, jak Proces Boloński, ECVET czy EQAVET.
Kluczową częścią spotkania będą panele dyskusyjne, w których udział wezmą przedstawiciele różnych grup interesariuszy systemu kwalifikacji.

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2018 r.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program Konferencji

WYSTĄPIENIA KONFERENCYJNE

Konferencja ma charakter naukowy. Uczestnicy mają możliwość zaprezentowania swoich dokonań w formie referatu. Przygotowana prezentacja w języku polskim lub angielskim powinna nawiązywać tematycznie poruszanych do zagadnień. Referaty mogą prezentować konkretne studia przypadków realizowanych przez Prelegenta działań lub analizować te kwestie w sposób przekrojowy.

Wystąpienie nie powinno przekraczać 15 minut.

Zgłoszenia zawierające tytuł wystąpienia i jego streszczenie o objętości ok. pół strony A4 prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 8 czerwca 2018 r.

Prelegentom zapewniamy nocleg i zwrot kosztów dojazdu.

GDZIE I KIEDY

Konferencja „Sektorowe podejście do kwalifikacji - ramy kwalifikacji, standardy zawodowe, rady ds. kompetencji” odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, mieszczącym się przy ul. Poleczki 19 w Warszawie.

Kontakt w sprawach merytorycznych dotyczących konferencji: Andrzej Żurawski, tel. 22 241 71 87, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Monika Parys, tel. 22 241 71 09, tel. kom. 785 506 321, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu pt. „Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji”.

MRR
MNiSW