Crosscut ico

Spotkanie projektu CROSSCUT

Za nami trzydniowe spotkanie partnerów międzynarodowego projektu CROSSCUT, którego głównym temat jest nauczanie międzyprzedmiotowe Więcej
DSC01163ico

Seminarium eksperckie „Dostosowanie Baterii Testów Poznawczych do potrzeb dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”

Za nami pierwsze seminarium zorganizowane w ramach projektu, którego założeniem jest przygotowanie testów psychologicznych do pomiaru zdolności poznawczych dzieci i młodzieży. Projekt realizowany jest przez IBE wspólnie z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. Więcej
mikiewicz

Rozpoczął się cykl seminariów Interdyscyplinarnej Sieci Badawczej

7 listopada odbyło się pierwsze seminarium naukowe zorganizowane w ramach Interdyscyplinarnej Sieci Badawczej (ISB) utworzonej przez Instytut Badań Edukacyjnych. W spotkaniu wzięło udział blisko 30 ekspertów reprezentujących ośrodki akademickie z całego kraju. Więcej
nqf ikonka

Projekt NQF-IN. Raporty

Celem trwającego trzy lata projektu NQF-IN, którego liderem był Instytut Badań Edukacyjnych, było wsparcie decydentów i instytucji europejskich w prowadzeniu polityki włączania kwalifikacji nadawanych poza systemami oświaty i szkolnictwa wyższego do krajowych systemów kwalifikacji. Więcej
warszawa kongres

O walidacji w gronie ekspertów

16 października w ośrodku CEZAMAT odbyła się, zorganizowana przez IBE, konferencja Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji − od założeń do praktyki. Więcej
post konferencja ok2 ico

Konferencja „Interdyscyplinarne konteksty współczesnej pedagogiki i psychologii” pod patronatem IBE

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, organizowanej przez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, która odbędzie się w dniach 25−26 października 2018 roku. Więcej

Zapraszamy do dyskusji o innowacyjnych kwalifikacjach w branży motoryzacyjnej

Okazją do rozmowy będzie organizowane przez IBE seminarium na temat możliwości, jakie oferuje branży motoryzacyjnej wdrażany obecnie w Polsce Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK).

Podczas seminarium zostaną zaprezentowane wybrane elementy ZSK wspierające różne branże, w tym motoryzacyjną, m.in. Sektorowe Ramy Kwalifikacji, mechanizm włączania kwalifikacji rynkowych do ZSK, Sektorowa Rada ds. Kompetencji oraz badania kompetencji sektorowych.

Przewidywany jest także panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele sektora będą rozmawiać o proponowanych rozwiązaniach.

Seminarium jest kierowane do wszystkich reprezentantów sektora motoryzacji: pracodawców, organizacji branżowych, związków zawodowych, członków Sektorowych Rad ds. Kompetencji, firm szkoleniowych, a także przedstawicieli administracji centralnej i samorządu terytorialnego.

Seminarium pt. „Wsparcie rozwoju innowacyjnych kwalifikacji w branży motoryzacyjnej” odbędzie się 19 września 2018 r. w Warszawie, w budynku Golden Floor (ul. Chłodna 51, 32. piętro).

Program:
09:00 – 10:00 Rejestracja uczestników
10:00 – 10:10 Otwarcie seminarium
10:10 – 10:30 Czym jest Zintegrowany System Kwalifikacji i dlaczego jest potrzebny?
10:30 – 10:50 Sektorowa Rama Kwalifikacji – branża dla branży
10:50 – 11:30 Jak przygotować opis kwalifikacji z sektora motoryzacyjnego i jak włączyć kwalifikację do ZSK?
11:30 – 12:00 Przerwa
12:00 – 12:30 Włączanie kwalifikacji do ZSK i nadawanie uprawnień Instytucjom Certyfikującym
12:30 – 13:00 Sektorowa Rada ds. Kompetencji w sektorze motoryzacyjnym – cel, działalność, plany
13:00 – 14:00 Dobre praktyki w tworzeniu Sektorowych Ram Kwalifikacji – prezentacje
14:00 – 14:45 Obiad
14:45 – 15:45 Korzyści płynące z ZSK dla sektora – panel dyskusyjny
15:45 – 16:15 Podsumowanie seminarium

Udział w seminarium jest bezpłatny. Uczestnikom dojeżdżającym spoza Warszawy zapewniamy nocleg w terminie 18-19.09.2018 oraz zwrot kosztów dojazdów zgodnie z regulaminem i wnioskiem.

Termin rejestracji mija 17 września 2018 r. [LINK DO REJESTRACJI]

Seminarium jest realizowane w ramach projektu "Włączanie kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczenie barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym".

MRR
MNiSW