rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Ostatnie spotkanie konsultacyjne projektu „Szansa”

20 lutego br. w Warszawie odbędzie się ostatnie spotkanie konsultacyjne dla potencjalnych grantobiorców w projekcie "Szansa - nowe możliwości dla dorosłych". Więcej
smartfony ico

Smartfony w szkole - szansa czy zagrożenie?

Smartfon wykorzystywany jest niemal w każdym obszarze codziennego życia, z wyjątkiem szkoły. Mimo że większość dzieci i młodzieży w wieku 9–17 lat codziennie korzysta ze swojego smartfona, niewielu z nich jest w stanie przywołać z pamięci ciekawe lekcje z wykorzystaniem nowych technologii. Więcej
konf ico

Konferencja naukowa o badaniu PISA na Politechnice Warszawskiej

Blisko 80 osób wzięło udział w konferencji poświęconej wynikom badania PISA 2018, która odbyła 14 stycznia br. się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska akademickiego, badacze społeczni, nauczyciele, osoby zainteresowane polską oświatą. Więcej
ebis 2018 4 ico

Ukazał się kolejny numer Edukacji Biologicznej i Środowiskowej

Kontrowersje wokół energetyki wiatrowej, wyniki badania dotyczącego błędnych przekonań w edukacji przyrodniczej, konspekt zajęć z biologii i zaproszenie na Noc Biologów 2020 – to wszystko w najnowszym numerze Edukacji Biologicznej i Środowiskowej. Więcej
seminarium IBE ico

Seminarium naukowe IBE o badaniu PISA

W ramach seminarium naukowego IBE gościliśmy Kristófa Velkeya, węgierskiego badacza zajmującego się analizą wyników PISA w powiązaniu ze zmianami w polskim systemie oświaty. Więcej
rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Ruszyła rekrutacja dla grantobiorców projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych.

Przedmiotem rekrutacji jest wybór instytucji lub organizacji, które opracują modele wspierania osób dorosłych w procesie podnoszenia umiejętności podstawowych dla określonej grupy docelowej. Więcej

IBE patronem konferencji Microsoftu

Już 16 maja w Warszawie odbędzie się konferencja EduDays 2019 – Szkoła Przyszłości, organizowana przez zespół Microsoft dla Edukacji. Jednym z patronów wydarzenia został Instytut Badań Edukacyjnych. Wśród partnerów imprezy znaleźli się międzynarodowi giganci, tacy jak: Acer, Dell, HP, Lenovo i Samsung.

Microsoft EduDays 2019

Kiedy dzisiejsze przedszkolaki staną się absolwentami około 2030 roku, świat będzie mocno odmienny od tego, którego doświadczyły poprzednie pokolenia” tak Microsoft opisuje ideę stojącą za organizacją konferencji. Uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak może wyglądać szkoła przyszłości, wykorzystująca w procesie nauczania najnowsze osiągnięcia technologii. W interaktywnej strefie Szkoły Przyszłości każdy z gości będzie mógł przetestować gotowe do wdrożenia innowacyjne rozwiązania edukacyjne. Organizatorzy zapraszają również do dyskusji na temat rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, blockchain czy uczenie maszynowe, które w najbliższych latach mogą zmienić nasze postrzeganie edukacji. W gronie przedstawicieli środowiska edukacji, samorządów, instytucji centralnych i wiodących firm technologicznych przedstawione zostaną najlepsze i najbardziej nowatorskie praktyki oraz projekty edukacyjne z całego świata.

Konferencja Microsoft EduDays 2019 –Szkoła Przyszłości odbędzie się 16 maja w centrum konferencyjnym MsMermaid, przy ulicy Wioślarskiej 8 w Warszawie.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

LINK DO REJESTRACJI