bip 900facebookyoutube
PIRLS2016a

ZRK ico

IBE przejmuje Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji

Jednym z nowych zadań Instytutu Badań Edukacyjnych w 2018 r. jest  prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji. Więcej

Zainaugurowaliśmy działalność interdyscyplinarnej sieci badawczej

Sieć ma zajmować się aktualnymi tematami polskiej edukacji. Na pierwszym spotkaniu, które zorganizowaliśmy 26 stycznia w Warszawie, rozmawialiśmy o znaczeniu wyższego wykształcenia we współczesnym świecie. Więcej
Instytut Badań Edukacyjnych

Nowy projekt ZSK 2

Projekt skupi się na włączaniu kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczeniu barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym. Więcej

lis ico

Bakterie, pleśnie i gnojownice!

Bynajmniej nikt tu nikogo nie obraża. Są to główne tematy nowego podwójnie niezwykłego numeru 1/2018, który nie dość, że został wydany w języku angielskim, to jeszcze nieoczekiwanie wyprzedził numery 3 i 4/2017. Więcej

ewaster

EwasteR przez małe „e”

Wszystko przez międzynarodowe e-seminarium. Organizowane jest w Londynie, ale każdy będzie mógł wziąć w nim udział poprzez łącza internetowe. E-seminarium będzie okazją do dyskusji na temat rezultatów trzyletniego projektu EwasteR. Więcej
edukacja

Edukacja – the best of

Redakcja kwartalnika EDUKACJA zaprasza do lektury najnowszego wydania w języku angielskim. Znalazły się w nim najciekawsze artykuły opublikowane w ubiegłych latach. Więcej
Film awards logo info

Wręczenie nagród w konkursie promującym kształcenie zawodowe

Nie wiedzą co to nuda. Uczą się przedmiotów ogólnych, mają sporo zajęć warsztatowych, a jeszcze do tego znajdują czas na rozwijanie pasji filmowej. Tacy są laureaci konkursu ReferNet. Więcej
nqf ikonka conf

Na salonach w Salonikach

Eksperci IBE są aktywni nie tylko w kraju, ale także zagranicą i na szczeblu europejskim – uczą innych i sami nieustannie się rozwijają. Więcej
icon pt

SZKOLENIE z testu TRJ w Krakowie

Pracownia Testów IBE wraz z Niepubliczną Placówką Kształcenia Ustawicznego "Gaduła"organizuje w Krakowie 25 listopada 2017 r. szkolenie ze stosowania Testu Rozwoju Językowego TRJ. Szkolenie jest planowane w wersji z pomocami, co oznacza, że uczestnicy otrzymają komplet testu TRJ. Więcej
Instytut Badań Edukacyjnych

Pierwsze spotkanie nowej Rady Naukowej IBE

Po raz pierwszy spotkali się w komplecie. 27 października zorganizowaliśmy inaugurujące posiedzenie Rady Naukowej IBE kadencji 2017 - 2021. Więcej

Wyjątkowe lekcje w kinie czas zacząć!

Jak powstaje dubbing? Jak tworzy się efekty specjalne? Czym jest język filmu? A także jak bezpiecznie korzystać z Internetu? - Wystartowały „Lekcje w kinie” o tematyce filmowej i medialnej.

Instytut Badań Edukacyjnych objął Patronatem Merytorycznym cykl „Lekcji w kinie”.

banerCEF

Ogólnopolskie programy edukacji medialnej: „Lekcja w kinie” oraz „Lekcja o mediach”, organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, to interaktywne, multimedialne Lekcje prowadzone przez zawodowych aktorów,  połączone z projekcjami filmowymi.

Wystartowała już dwunasta edycja Lekcji, podczas których uczniowie w ponad 150 miejscowościach będą mogli poznać tajniki sztuki filmowej oraz ciekawostki związane z korzystaniem z Internetu.
Lekcje, w których biorą udział tysiące uczniów z całej Polski, wpisują się w podstawę programową na danym poziomie edukacji, prowadzone są w sposób interaktywny oraz dostosowany do wybranej grupy wiekowej.
Podczas dwunastego sezonu Lekcji przedszkolaki oraz uczniów klas 1-3 w tajemnice dubbingu wprowadzi aktorka Lidia Sadowa. Dzieci wezmą także udział w ćwiczeniu na dykcję i zabawie w dubbingowanie krótkiej scenki.

Uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych oraz gimnazjów poznają różne rodzaje efektów specjalnych, dowiedzą się kto był ich prekursorem. Zobaczą także, na czym polegał pierwszy trik filmowy.
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych podczas Lekcji „Jak mówić obrazem – czyli o języku filmu” nauczy się świadomego i krytycznego odbioru filmu oraz interpretacji poszczególnych zabiegów stosowanych przez filmowców.

„Lekcje o mediach” dla wszystkich grup wiekowych będą poświęcone tematyce Internetu: zagrożeniom, które czyhają na młodzież w Sieci, sposobom weryfikacji autentyczności informacji pojawiających się w Internecie oraz ciekawostkom, które można w nim znaleźć.

Po Lekcji każda grupa obejrzy film odpowiedni do swojej kategorii wiekowej.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.lekcje.info.pl

Ogólnopolskie programy edukacji medialnej: „Lekcja w kinie” oraz „Lekcja o mediach”, organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, to interaktywne, multimedialne Lekcje prowadzone przez zawodowych aktorów, połączone z projekcjami filmowymi.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych podczas Lekcji „Jak mówić obrazem – czyli o języku filmunauczy się świadomego i krytycznego odbioru filmu oraz interpretacji poszczególnych zabiegów stosowanych przez filmowców.

Po Lekcji każda grupa obejrzy film odpowiedni do swojej kategorii wiekowej.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.lekcje.info.pl
MRR