rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Indywidualne spotkania konsultacyjne w ramach projektu „Szansa”

Zapraszamy na indywidualne spotkania konsultacyjne dla potencjalnych grantobiorców projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu oraz modelu wsparcia dla osób dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych. Więcej
icils ico

Cyfryzacja bez edukacji nie wystarczy. Znamy wyniki międzynarodowego badania ICILS 2018

Tylko 2% uczniów wykazuje się umiejętnościami krytycznego przyswajania informacji znalezionych w internecie – to jeden z wniosków drugiej edycji Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych (ICILS 2018). Więcej
chiny ico

Wizyta gości z Chin

13 listopada br. gościliśmy delegację przedstawicieli instytucji kulturalno-edukacyjnych z chińskiej prowincji Anhui.  Więcej
sektorowe rady ico

O roli sektorowych rad ds. kompetencji

Już w środę 13 listopada odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach debaty publicznej o ZSK pod hasłem “ZSK - most łączący edukację i rynek pracy”. Tym razem pochylimy się nad kwestią rozwoju kwalifikacji sektorowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!  Więcej
hr2 ico

Jak wspierać ludzi zmieniających zawód?

19 i 26 listopada w Centrum Konferencyjnym West Gate w Warszawie odbędą się jednodniowe warsztaty poświęcone problematyce zmiany zawodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału doradców zawodowych i pracowników branży HR! Więcej
pisa2021 icon

Matematyka główną dziedziną badania PISA 2021

Na początku grudnia br. poznamy wyniki badania PISA 2018. Tymczasem podano już założenia edycji PISA 2021. Tym razem główną dziedziną badania osiągnięć uczniów w ponad 80 krajach będzie matematyka. Więcej

Dr hab. Piotr Stankiewicz

IMG 1665Socjolog, doktor habilitowany nauk społecznych, zajmuje się problematyką rozwoju nowych technologii oraz edukacją naukową, w tym społecznym rozumieniem innowacji naukowo-technologicznych. Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Bierze udział w międzynarodowych projektach badawczych, obecnie jest kierownikiem projektu Integrating Social Sciences and Humanities into Teaching about Energy: TEACHENER – Erasmus+, program partnerstw strategicznych w szkolnictwie wyższym.

Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie w Kolonii oraz odbył staż badawczy na Uniwersytecie w Hamburgu. Należy do międzynarodowych stowarzyszeń naukowych, m.in. do: European Sociological Association (ESA), European Association for the Study of Science and Technology (EASST). Jest członkiem rady redakcyjnej czasopism „Climate Policy”, „Energetyka-Społeczeństwo-Polityka”; współpracuje z Biurem Analiz Sejmowych.

Autor i współautor licznych publikacji m.in. z zakresu socjologii, edukacji i dialogu społecznego dotyczącego rozwoju technologicznego. Rozprawę habilitacyjną poświęcił działaniom informacyjno-edukacyjnym i komunikacji społecznej przy wdrażaniu energetyki jądrowej w Polsce („Gra w atom. Społeczne zarządzanie technologią w rozwoju energetyki jądrowej w Polsce”, Toruń, Wyd. UMK 2017).

Swoją wiedzę i zainteresowania naukowe wykorzystuje w praktyce. Brał udział w kampaniach informacyjno-edukacyjnych związanych z poszukiwaniem gazu łupkowego oraz budową elektrowni atomowej w Polsce.

Prywatnie jest pasjonatem biegania i sportów pokrewnych. Bierze udział w maratonach i biegach na orientację. Ma żonę i trzy córki.

Zdjęcie do pobrania