rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Indywidualne spotkania konsultacyjne w ramach projektu „Szansa”

Zapraszamy na indywidualne spotkania konsultacyjne dla potencjalnych grantobiorców projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu oraz modelu wsparcia dla osób dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych. Więcej
icils ico

Cyfryzacja bez edukacji nie wystarczy. Znamy wyniki międzynarodowego badania ICILS 2018

Tylko 2% uczniów wykazuje się umiejętnościami krytycznego przyswajania informacji znalezionych w internecie – to jeden z wniosków drugiej edycji Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych (ICILS 2018). Więcej
chiny ico

Wizyta gości z Chin

13 listopada br. gościliśmy delegację przedstawicieli instytucji kulturalno-edukacyjnych z chińskiej prowincji Anhui.  Więcej
sektorowe rady ico

O roli sektorowych rad ds. kompetencji

Już w środę 13 listopada odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach debaty publicznej o ZSK pod hasłem “ZSK - most łączący edukację i rynek pracy”. Tym razem pochylimy się nad kwestią rozwoju kwalifikacji sektorowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!  Więcej
hr2 ico

Jak wspierać ludzi zmieniających zawód?

19 i 26 listopada w Centrum Konferencyjnym West Gate w Warszawie odbędą się jednodniowe warsztaty poświęcone problematyce zmiany zawodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału doradców zawodowych i pracowników branży HR! Więcej
pisa2021 icon

Matematyka główną dziedziną badania PISA 2021

Na początku grudnia br. poznamy wyniki badania PISA 2018. Tymczasem podano już założenia edycji PISA 2021. Tym razem główną dziedziną badania osiągnięć uczniów w ponad 80 krajach będzie matematyka. Więcej

Instytut Badań Edukacyjnych został partnerem Festiwalu Cyfryzacji – jednej z największych inicjatyw technologiczno-edukacyjnych w Polsce, której głównym celem jest promocja i upowszechnianie wiedzy na temat cyfryzacji. W trakcie 10 dni festiwalu odbędzie się blisko 30 wydarzeń, podczas których uczestnicy będą mogli nie tylko zobaczyć najnowsze technologie, ale przede wszystkim zrozumieć, jak działają.

FestiwalCyfryzacji

CYFRYZACJA – SZANSE I ZAGROŻENIA

Postęp technologiczny, sztuczna inteligencja, automatyzacja i robotyzacja – cyfryzacja przyśpiesza i wkracza w kolejne aspekty życia, dlatego nie może jej zabraknąć także w edukacji. Polska ma ambicje, by dołączyć do grona liderów innowacyjności i digitalizacji, dzięki budowie nowoczesnego społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy. To nie będzie możliwe bez cyfryzacji w oświacie i edukacji cyfrowej.

Cyfryzacja edukacji to nie tylko szansa, ale i duże wyzwanie. Należy podejść do niego w sposób odpowiedzialny społecznie – tak, by nie pogłębiać nierówności i mieć pewność, że cyfrowa transformacja szkół zmierza w dobrym kierunku. Wdrażanie technologii cyfrowych w edukacji powinno być więc podparte odpowiednimi badaniami. Należy monitorować społeczne skutki tych działań zarówno na poziomie indywidualnym, dotyczącym procesów uczenia się, jak i szerzej – w odniesieniu do systemu oświaty
– mówi Piotr Stankiewicz, dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych.

PROGRAM

Festiwal Cyfryzacji startuje 1 października. Podczas uroczystej gali otwarcia festiwalu wręczone zostaną nagrody Digital Shapers, wyróżniające osoby mające ponadprzeciętny wkład w rozwój cyfrowej gospodarki w naszym kraju. Poznamy także zwycięzców programu Think Big Grow Smarter UPC Polska – nagradzającego przedsiębiorstwa rozwijające się w oparciu o nowe technologie, innowatorów społecznych i korporacje dokonujące transformacji cyfrowych.

W trakcie 10 dni festiwalu przewidziany jest szereg rozmaitych wydarzeń i atrakcji, kierowanych do różnych grup odbiorców, m.in:

Noc Innowacji

Była Noc Muzeów, teraz czas na Noc Innowacji. Fundacja Digital Poland wraz z partnerami zaprasza do zobaczenia świata innowacji po zmroku. W Warszawie, Łodzi, Płocku i Wrocławiu 5 października otworzą się drzwi najnowocześniejszych centrów badawczo-rozwojowych w Polsce. Będzie można podpatrzeć, nad czym głowią się pracownicy firmy Ericsson czy Polsat Games.

Cyfrowy Bohater

W czasie Festiwalu Cyfryzacji Fundacja Digital Poland wraz z partnerami uruchomi akcję charytatywną, podczas której prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na szkolenia z kompetencji cyfrowych dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

WYDARZENIA FESTIWALU CYFRYZACJI