STEMicon

Szkoła i nowoczesne technologie. Konferencja „Ster na STEM”

W jaki sposób można zastosować nowoczesne technologie w szkole, aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością? Jak przekazywać wiedzę dzieciom i młodzieży w interesujący dla nich sposób? Więcej
autkax

Zapraszamy do dyskusji o innowacyjnych kwalifikacjach w branży motoryzacyjnej

Okazją do rozmowy będzie organizowane przez IBE seminarium na temat możliwości, jakie oferuje branży motoryzacyjnej wdrażany obecnie w Polsce Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK). Więcej
ikonka post 23 08

Dowiedz się więcej o Sektorowych Radach ds. Kompetencji

4 września w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Spotkanie jest organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
grafika 100 1001

Katarzyna Trawińska-Konador członkinią Grupy Doradczej ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji przy Komisji Europejskiej

Grupa Doradcza ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji przy Komisji Europejskiej (EQF Advisory Group) monitoruje proces tworzenia i wprowadzania Krajowych Ram Kwalifikacji w państwach członkowskich UE. Grupa posiada mandat Komisji Europejskiej, władz państw członkowskich i partnerów społecznych. Więcej
edukacja ico copy ikona

Prof. Małgorzata Sekułowicz nową redaktor naczelną „Edukacji”

Prof. Małgorzata Sekułowicz jest kierownikiem Katedry Nauk Społecznych i Promocji Zdrowia w AWF we Wrocławiu. Współpracuje też z Instytutem Psychologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 1 sierpnia prof. Sekułowicz jest także redaktor naczelną czasopisma naukowego „Edukacja” wydawanego przez Instytut Badań Edukacyjnych.  Więcej
narzedzia artyku ikonal

Nowy projekt IBE i poważne wyzwanie badawcze

„Opracowanie i upowszechnienie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży” – to projekt, który przez najbliższe trzy lata będzie realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych wspólnie z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. W ramach projektu opracowane zostaną nowatorskie narzędzia diagnostyczne do oceny rozwoju poznawczego dzieci i młodzieży w wieku od 3 miesięcy do 25 lat. Więcej

Jak powstaje dubbing? Jak tworzy się efekty specjalne? Czym jest język filmu? A także jak bezpiecznie korzystać z Internetu? - Wystartowały „Lekcje w kinie” o tematyce filmowej i medialnej.

Instytut Badań Edukacyjnych objął Patronatem Merytorycznym cykl „Lekcji w kinie”.

banerCEF

Ogólnopolskie programy edukacji medialnej: „Lekcja w kinie” oraz „Lekcja o mediach”, organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, to interaktywne, multimedialne Lekcje prowadzone przez zawodowych aktorów,  połączone z projekcjami filmowymi.

Wystartowała już dwunasta edycja Lekcji, podczas których uczniowie w ponad 150 miejscowościach będą mogli poznać tajniki sztuki filmowej oraz ciekawostki związane z korzystaniem z Internetu.
Lekcje, w których biorą udział tysiące uczniów z całej Polski, wpisują się w podstawę programową na danym poziomie edukacji, prowadzone są w sposób interaktywny oraz dostosowany do wybranej grupy wiekowej.
Podczas dwunastego sezonu Lekcji przedszkolaki oraz uczniów klas 1-3 w tajemnice dubbingu wprowadzi aktorka Lidia Sadowa. Dzieci wezmą także udział w ćwiczeniu na dykcję i zabawie w dubbingowanie krótkiej scenki.

Uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych oraz gimnazjów poznają różne rodzaje efektów specjalnych, dowiedzą się kto był ich prekursorem. Zobaczą także, na czym polegał pierwszy trik filmowy.
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych podczas Lekcji „Jak mówić obrazem – czyli o języku filmu” nauczy się świadomego i krytycznego odbioru filmu oraz interpretacji poszczególnych zabiegów stosowanych przez filmowców.

„Lekcje o mediach” dla wszystkich grup wiekowych będą poświęcone tematyce Internetu: zagrożeniom, które czyhają na młodzież w Sieci, sposobom weryfikacji autentyczności informacji pojawiających się w Internecie oraz ciekawostkom, które można w nim znaleźć.

Po Lekcji każda grupa obejrzy film odpowiedni do swojej kategorii wiekowej.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.lekcje.info.pl

Ogólnopolskie programy edukacji medialnej: „Lekcja w kinie” oraz „Lekcja o mediach”, organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, to interaktywne, multimedialne Lekcje prowadzone przez zawodowych aktorów, połączone z projekcjami filmowymi.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych podczas Lekcji „Jak mówić obrazem – czyli o języku filmunauczy się świadomego i krytycznego odbioru filmu oraz interpretacji poszczególnych zabiegów stosowanych przez filmowców.

Po Lekcji każda grupa obejrzy film odpowiedni do swojej kategorii wiekowej.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.lekcje.info.pl
MRR