Logo hist ly

Aplikacja Hist.ly pod patronatem IBE

Hist.ly to darmowa, pozbawiona reklam aplikacja edukacyjna, promująca historię i kulturę Polski. Stworzony przez Fundację Wizja program łączy nowoczesne technologie informatyczne z narzędziami edukacyjnymi. Patronat honorowy nad aplikacją objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
edukacja ico copy ikona

Nagroda i wyróżnienie dla autorów kwartalnika „Edukacja”!

Znamy laureatów I edycji Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego. Wśród nich znaleźli się autorzy publikujący w kwartalniku „Edukacja”, wydawanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
ZSK ico 01

IBE zaprasza do współpracy uczelnie

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE), jako podmiot prowadzący Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji (ZRK), zaprasza wszystkie uczelnie oferujące studia wyższe I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie do współpracy przy przygotowywaniu opisów syntetycznych charakterystyk kwalifikacji pełnych nadawanych przez szkoły wyższe. Opisy zostaną upublicznione w ZRK w języku polskim i angielskim. Więcej
MediumSquareLogo 300x300

Seminarium eksperckie: „Kształcenie branżowe czy uniwersyteckie? Czynniki wpływające na decyzję młodych ludzi o wyborze rodzaju kształcenia”

Zapraszamy na seminarium dotyczące preferencji w dokonywaniu wyborów edukacyjnych przez młodych ludzi oraz ich oczekiwań wobec kształcenia uniwersyteckiego i zawodowego. Spotkanie odbędzie się 18 grudnia 2018 r. w siedzibie Instytutu Badań Edukacyjnych przy ul. Górczewskiej 8. Więcej
HackYeah

Za nami największy hackathon w Europie!

Eksperci IBE przez dwa dni aktywnie wspierali uczestników HackYeah − największego hackathonu w Europie. Kilkadziesiąt rozmów, dzielenie się wiedzą i wspólne analizowanie problemów – każdy uczestnik, który zwrócił się o pomoc do strefy mentorów Instytutu Badań Edukacyjnych, mógł liczyć na profesjonalne doradztwo. W tegorocznej edycji HackYeah jedną z kategorii zadań konkursowych była edukacja. Więcej
logo kongres III zach pom

III Zachodniopomorski Kongres Oświatowy

Zapraszamy na III Zachodniopomorski Kongres Oświatowy, który odbędzie się 29–30 listopada w Kołobrzegu. Partnerem wydarzenia jest Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej

Wyjątkowe lekcje w kinie czas zacząć!

Jak powstaje dubbing? Jak tworzy się efekty specjalne? Czym jest język filmu? A także jak bezpiecznie korzystać z Internetu? - Wystartowały „Lekcje w kinie” o tematyce filmowej i medialnej.

Instytut Badań Edukacyjnych objął Patronatem Merytorycznym cykl „Lekcji w kinie”.

banerCEF

Ogólnopolskie programy edukacji medialnej: „Lekcja w kinie” oraz „Lekcja o mediach”, organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, to interaktywne, multimedialne Lekcje prowadzone przez zawodowych aktorów,  połączone z projekcjami filmowymi.

Wystartowała już dwunasta edycja Lekcji, podczas których uczniowie w ponad 150 miejscowościach będą mogli poznać tajniki sztuki filmowej oraz ciekawostki związane z korzystaniem z Internetu.
Lekcje, w których biorą udział tysiące uczniów z całej Polski, wpisują się w podstawę programową na danym poziomie edukacji, prowadzone są w sposób interaktywny oraz dostosowany do wybranej grupy wiekowej.
Podczas dwunastego sezonu Lekcji przedszkolaki oraz uczniów klas 1-3 w tajemnice dubbingu wprowadzi aktorka Lidia Sadowa. Dzieci wezmą także udział w ćwiczeniu na dykcję i zabawie w dubbingowanie krótkiej scenki.

Uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych oraz gimnazjów poznają różne rodzaje efektów specjalnych, dowiedzą się kto był ich prekursorem. Zobaczą także, na czym polegał pierwszy trik filmowy.
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych podczas Lekcji „Jak mówić obrazem – czyli o języku filmu” nauczy się świadomego i krytycznego odbioru filmu oraz interpretacji poszczególnych zabiegów stosowanych przez filmowców.

„Lekcje o mediach” dla wszystkich grup wiekowych będą poświęcone tematyce Internetu: zagrożeniom, które czyhają na młodzież w Sieci, sposobom weryfikacji autentyczności informacji pojawiających się w Internecie oraz ciekawostkom, które można w nim znaleźć.

Po Lekcji każda grupa obejrzy film odpowiedni do swojej kategorii wiekowej.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.lekcje.info.pl

Ogólnopolskie programy edukacji medialnej: „Lekcja w kinie” oraz „Lekcja o mediach”, organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, to interaktywne, multimedialne Lekcje prowadzone przez zawodowych aktorów, połączone z projekcjami filmowymi.

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych podczas Lekcji „Jak mówić obrazem – czyli o języku filmunauczy się świadomego i krytycznego odbioru filmu oraz interpretacji poszczególnych zabiegów stosowanych przez filmowców.

Po Lekcji każda grupa obejrzy film odpowiedni do swojej kategorii wiekowej.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.lekcje.info.pl
MRR