New D4M 2318ico

Wspieramy dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych

Za nami pierwsza konferencja projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”. Wystąpienia konferencyjne dotyczyły doświadczeń krajowych i międzynarodowych związanych z podnoszeniem umiejętności podstawowych osób dorosłych. Więcej
edukacja ico copy

Trwa nabór tekstów do numeru specjalnego „Edukacji”

Zapraszamy do nadsyłania tekstów do anglojęzycznego numeru kwartalnika „Edukacja”, który będzie dotyczyć kwestii rzetelności naukowej i etyki badawczej. Artykuły można przesyłać do 25 listopada br. Więcej
FestiwalCyfryzacji ico

Festiwal Cyfryzacji rusza już 1 października

Instytut Badań Edukacyjnych został partnerem Festiwalu Cyfryzacji – jednej z największych inicjatyw technologiczno-edukacyjnych w Polsce, której głównym celem jest promocja i upowszechnianie wiedzy na temat cyfryzacji. W trakcie 10 dni festiwalu odbędzie się blisko 30 wydarzeń, podczas których uczestnicy będą mogli nie tylko zobaczyć najnowsze technologie, ale przede wszystkim zrozumieć, jak działają. Więcej
unia lubelska ico

Kolejna edycja Letniej Akademii Ciekawej Historii

„Kozacy i Ukraina w dziejach Rzeczypospolitej” to tytuł drugiej edycji Letniej Akademii Ciekawej Historii, która odbędzie się 24 października w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Inicjatywa jest wspierana przez Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Konferencja „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”

Zapraszamy do udziału w konferencji „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, która odbędzie się 9 października br. w Warszawie. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką dotyczącą wsparcia edukacyjnego osób dorosłych. Więcej
IBE2ico

Kongres Edukacji Pozaformalnej już za nami!

Jak rozwijać swój biznes edukacyjny w epoce rewolucji cyfrowej? Jak szybko zaistnieć na rynku online i pozyskać klientów? Między innymi na te pytania odpowiedzi szukali uczestnicy Kongresu Edukacji Pozaformalnej, który odbył się 18-19 września w Warszawie. Na imprezę mocną reprezentację wysłał także Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej

Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2018/2019

Już 14 czerwca w Muzeum Historii Łodzi odbędzie się uroczysta gala XXXIII Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji, organizowana przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Z przyjemnością zawiadamiamy, że tegoroczną edycję imprezy patronatem objął Instytut Badań Edukacyjnych. Do zobaczenia w Łodzi

Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji to coroczne wydarzenie, które umożliwia zaprezentowanie osób i instytucji twórczych, szczególnie zasłużonych pod kątem wdrażania do codziennej praktyki wartościowych modeli edukacji, kształtowania jej nowoczesnej postaci oraz wyznaczania tendencji rozwojowych. Jak podaje na swojej stronie internetowej organizator wydarzenia, Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji służy jednak nie tylko promocji tego, co w edukacji najnowsze i najciekawsze, ale też integracji całego środowiska wokół innowacyjnych idei i wartości. Impreza została objęta patronatem honorowym m.in. przez IBE, Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Łodzi.

Edukacja niesiona skrzydłami wyobraźni

Tegoroczne Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji to już 23 edycja imprezy. Na gali uhonorowani zostaną nauczyciele, uczniowie, uczeni, artyści i animatorzy kultury, zaangażowani we współpracę z edukacją przedsiębiorcy oraz innowacyjne szkoły, placówki oświatowe, instytucje kultury i firmy. Tytuły i certyfikaty przyznane będą w następujących kategoriach: Talent Uczniowski, Złoty Certyfikat „Talent Uczniowski”, Nauczyciel Innowator, Partner Przyjazny Edukacji, Organizator Procesów Innowacyjnych, Organizacja Innowacyjna, Innowacyjny Pracodawca, Kreator Kompetencji Zawodowych, Kreator Kompetencji Społecznych, Złoty Certyfikat „Kreator Kompetencji Społecznych”, Kreator Innowacji, Złoty Certyfikat „Kreator Innowacji”, Lider w Edukacji, Lider Szkolnego Doradztwa Zawodowego, Promotor Rozwoju Edukacji, Afirmator Ruchu Innowacyjnego, Multiinnowator, Homo Creator, Mistrz Pedagogii, Ambasador Innowacyjnych Idei i Praktyk Pedagogicznych oraz Szkoła w Chmurze. Za szczególne osiągnięcia w działalności innowacyjnej dla edukacji przyznane zostanie również pięć statuetek Skrzydła Wyobraźni.

Uroczysta gala odbędzie 14 czerwca 2019 roku o godzinie 11.00 w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego w Muzeum Miasta Łodzi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia. Więcej informacji na stronie internetowej przedsięwzięcia:

www.pri.wckp.lodz.pl