plakatKT2020 ico

Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju. Już w marcu kolejna edycja Konferencji Naukowej TYGIEL 2020

Zapraszamy do udziału w XII Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej TYGIEL 2020 „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju”, która odbędzie się 21-22 marca br. w Lublinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Instytut Badań Edukacyjnych.  Więcej
ZSK logo

Konkurs “Kwalifikacja przyszłości”: przedłużony termin składania prac

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem oraz problemy techniczne związane z przebudową strony kwalifikacje.edu.pl, organizator postanowił przedłużyć termin składania prac w konkursie „Kwalifikacja przyszłości” do 28 lutego br. Więcej
AdamZielinski photo2

Adam Zieliński Zastępcą Dyrektora IBE ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

3 lutego br. na stanowisko Zastępcy Dyrektora IBE ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji został powołany Adam Zieliński. Zadaniem nowego dyrektora będzie dalszy rozwój Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz IBE jako jednostki promującej ideę uczenia się przez całe życie. Więcej
hr2 ico

Zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego

Minister Edukacji Narodowej ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Prognoza została stworzona w oparciu o procedury przetwarzania danych oraz dane zebrane przez Instytut Badań Edukacyjnych.  Więcej
smartfony ico

Smartfony w szkole - szansa czy zagrożenie?

Smartfon wykorzystywany jest niemal w każdym obszarze codziennego życia, z wyjątkiem szkoły. Mimo że większość dzieci i młodzieży w wieku 9–17 lat codziennie korzysta ze swojego smartfona, niewielu z nich jest w stanie przywołać z pamięci ciekawe lekcje z wykorzystaniem nowych technologii. Więcej
konf ico

Konferencja naukowa o badaniu PISA na Politechnice Warszawskiej

Blisko 80 osób wzięło udział w konferencji poświęconej wynikom badania PISA 2018, która odbyła 14 stycznia br. się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowiska akademickiego, badacze społeczni, nauczyciele, osoby zainteresowane polską oświatą. Więcej

Konkurs “Kwalifikacja przyszłości”: przedłużony termin składania prac

Celem Konkursu jest upowszechnianie idei uczenia się przez całe życie i możliwości, jakie daje Zintegrowany System Kwalifikacji w potwierdzaniu swoich kompetencji oraz promowania metod walidacji. Konkurs ma zachęcić młodzież szkół podstawowych do zdobywania kwalifikacji rynkowych.

Prace konkursowe można składać do 28 lutego br.

„Kwalifikacja przyszłości”

Junior Fortnite Manager? A może Starszy Specjalista Memologii Stosowanej? Marzy Ci się praca w zawodzie, który jeszcze nie istnieje? Kto wie, może będzie istniał w przyszłości… Użyj swojej wyobraźni, weź udział w konkursie i zgarnij nagrodę!

Uczysz się w szkole podstawowej? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zastanów się, jaki mógłby być wymarzony zawód ucznia takiego jak Ty, ale pochodzącego z przyszłości. Masz to? Teraz wyobraź sobie, jak mogłoby wyglądać sprawdzanie kwalifikacji potrzebnych do pracy w tym zawodzie. Czy umiejętności “cyber-gliniarza” byłyby sprawdzane w terenie czy… podczas pisemnego testu? Jeśli w terenie, to co konkretnie musiałby zrobić, żeby potwierdzić swoje kompetencje i dostać pracę?

Konkurs “Kwalifikacja przyszłości” to okazja, aby puścić wodze wyobraźni, a przy okazji… zgarnąć 1800, 1200 albo 700 zł. Wystarczy, że wymyślisz ciekawą kwalifikację przyszłości i pokażesz nam, jak wyobrażasz sobie jej sprawdzanie. Forma? Dowolna! Czekamy na wszystkie prace graficzne. Może to być komiks, animacja, rysunek, grafika komputerowa, a nawet mem!

Zasady konkursu

Aby wziąć udział w konkursie, stwórz pracę graficzną przedstawiającą metody walidacji, czyli potwierdzania kwalifikacji przyszłości. Następnie wraz z formularzem zgłoszeniowym prześlij ją na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nagrody konkursowe:

I miejsce - 1 800 zł

II miejsce - 1 200 zł

III miejsce - 700 zł

Nagrody przyznawane są w formie przedpłaconych kart podarunkowych.

REGULAMIN  |   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY