IBE2ico

Kongres Edukacji Pozaformalnej już za nami!

Jak rozwijać swój biznes edukacyjny w epoce rewolucji cyfrowej? Jak szybko zaistnieć na rynku online i pozyskać klientów? Między innymi na te pytania odpowiedzi szukali uczestnicy Kongresu Edukacji Pozaformalnej, który odbył się 18-19 września w Warszawie. Na imprezę mocną reprezentację wysłał także Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
 DSC8372ico

O edukacji uczniów cudzoziemskich

17 września w Instytucie Badań Edukacyjnych odbyło się spotkanie eksperckie “Diagnoza potrzeb i umiejętności dzieci cudzoziemskich. Jak samorządy miejskie mogą wspierać edukację uczniów cudzoziemskich?”. Więcej
1 1ico

Kompetencje społeczne i obywatelskie osób dorosłych

Jak rozwijać kompetencje społeczne i obywatelskie dorosłych i w jaki sposób kształcić edukatorów? O tych problemach dyskutowano na kolejnym spotkaniu zorganizowanym w ramach pracy nad częścią szczegółową Zintegrowanej Strategii Umiejętności. Więcej
ibe copy

Rusza pilotaż programu P-TECH

Firma IBM ogłosiła dzisiaj, że we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych oraz z firmami Samsung i Fujitsu Technology Solutions uruchamia program rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH. Program będzie realizowany przy wsparciu i w kooperacji z Urzędem Miasta Katowice i pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Ministerstwa Cyfryzacji. Więcej
baner kep2019 ico

Zapraszamy na Kongres Edukacji Pozaformalnej

W dniach 18 i 19 września w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja KEP 2019, organizowana przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych i Uniwersytet Otwarty UW. Jednym z partnerów wydarzenia jest Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
kompetencje

O kompetencjach pracowników w Centrum Nauki Kopernik

Już 17 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja prezentująca wyniki badania Bilans Kapitału Ludzkiego. Hasło przewodnie wydarzenia to “Kompetencje pracowników jako największe wyzwanie polskiego rynku pracy”. Więcej

O szkole przyszłości na konferencji Microsoftu EduDays

16 maja w centrum MsMermaid na ulicy Wioślarskiej w Warszawie odbyła się konferencja Microsoft EduDays 2019 – Szkoła Przyszłości. Zgromadzeni dyskutowali na temat przyszłości sektora edukacyjnego, wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych w procesie nauczania oraz zastanawiali się, co niesie przyszłość dla oświaty i szkolnictwa.

IMG 4652

Konferencja zgromadziła liczne grono przedstawicieli środowiska edukacji, samorządów i instytucji centralnych. Na imprezie zjawili się również technologiczni giganci, tacy jak: Dell, Acer, HP, Lenovo, Samsung, i rzecz jasna Microsoft. Obok międzynarodowych liderów innowacji, swoje nowatorskie projekty edukacyjne zaprezentowały także Polskie firmy - m.in. Euvic i Revas. Wśród patronów wydarzenia znalazły się m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Instytut Badań Edukacyjnych.

O rewolucji cyfrowej w edukacji

Konferencję otworzyła sesja plenarna, podczas której zgromadzeni mogli posłuchać wystąpień m.in. trenera motywacyjnego Artura Partyki, dr Macieja Jakubowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Rafała Lwa-Starowicza, Zastępcy Dyrektora w Departamencie Podręczników, Programów i Innowacji w MEN, który przedstawił zrealizowane i zainicjowane na przestrzeni ostatnich lat działania ministerstwa na rzecz cyfryzacji polskich szkół. Po zakończeniu sesji plenarnych odbyły się sesje równoległe, poświęcone m.in. takim tematom jak transformacja cyfrowa edukacji na poziomie lokalnym, czy wykorzystanie w nauczaniu technologii blockchain oraz technologii opartych o sztuczną inteligencję.

Szkoła przyszłości, czyli jaka?

“Kiedy dzisiejsze przedszkolaki staną się absolwentami, świat będzie mocno odmienny od tego, którego doświadczył poprzednie pokolenia” tak zespół Microsoft dla Edukacji opisywał ideę stojącą za organizacją konferencji. Jak podała Olga Svyrydenko, odpowiedzialna za współpracę Microsoftu z sektorem edukacji w Europie Środkowo-Wschodniej, aż 80% zawodów, w których będą pracować dzisiejsi uczniowie, jeszcze nie istnieje. Jakie wyzwania sytuacja ta stawia przed sektorem edukacji i jak przygotować młodych ludzi do debiutu na rynku pracy, który przechodzi właśnie rewolucję? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji. Goście mogli też na własne oczy zobaczyć, jak może wyglądać szkołą przyszłości, wykorzystująca w procesie nauczania najnowsze osiągnięcia technologii. W interaktywnej strefie Szkoły Przyszłości każdy z nich mógł przetestować gotowe do wdrożenia innowacyjne rozwiązania edukacyjne.