refernet vet future of work pl

Nowa publikacja zespołu Refernet Polska

Zmiany w zakresie kształcenia zawodowego, rozwój przemysłu 4.0 oraz cyfryzacji, automatyzacji i nowych technologii – o tym w publikacji wydanej w ramach działań ReferNet Polska.  Więcej
uczenie sie doroslych ico

Edukacja dorosłych Polaków w czasie pandemii? IBE zna odpowiedź

W okresie pandemii koronawirusa edukacja przeniosła się do sfery wirtualnej. Jednym z dominujących tematów w przestrzeni publicznej stało się zdalne nauczanie dzieci i młodzieży. Ale jak wyglądała sytuacja osób dorosłych, korzystających z różnych form aktywności edukacyjnych? Instytut Badań Edukacyjnych to zbadał. Więcej
Katarzyna Zabratańska

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością w miejscu pracy

Różnorodność w miejscu pracy to moda czy świadomy wybór? Zmiany postawiły firmy w obliczu nowych zadań, bo efektywne zarządzanie różnorodnością, to spore wyzwanie dla liderów i liderek. Więcej
zsu

Konsultacje społeczne Zintegrowanej Strategii Umiejętności

Minister Edukacji Narodowej skierował do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt części szczegółowej Zintegrowanej Strategii Umiejętności. Więcej
fot kk ico

Katarzyna Kalinowska laureatką Nagrody im. Stanisława Ossowskiego

Jury Nagrody im. Stanisława Ossowskiego za rok 2019 nagrodziło Katarzynę Kalinowską za książkę „Praktyki flirtu i podrywu: studium z mikrosocjologii emocji”. Więcej
ZRK ico

Jak uczą się dorośli Polacy? IBE to sprawdzi

Instytut Badań Edukacyjnych rozpoczyna terenową realizację badania poświęconego uczeniu się osób dorosłych w Polsce. Badaniu przyświeca idea, że ludzie przez całe życie poszerzają swoją wiedzę, nabywają umiejętności, podnoszą kwalifikacje i czynią to także po zakończeniu edukacji formalnej. Więcej

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem oraz problemy techniczne związane z przebudową strony kwalifikacje.edu.pl, organizator postanowił przedłużyć termin składania prac w konkursie „Kwalifikacja przyszłości” do 28 lutego br.

Celem Konkursu jest upowszechnianie idei uczenia się przez całe życie i możliwości, jakie daje Zintegrowany System Kwalifikacji w potwierdzaniu swoich kompetencji oraz promowania metod walidacji. Konkurs ma zachęcić młodzież szkół podstawowych do zdobywania kwalifikacji rynkowych.

Prace konkursowe można składać do 28 lutego br.

„Kwalifikacja przyszłości”

Junior Fortnite Manager? A może Starszy Specjalista Memologii Stosowanej? Marzy Ci się praca w zawodzie, który jeszcze nie istnieje? Kto wie, może będzie istniał w przyszłości… Użyj swojej wyobraźni, weź udział w konkursie i zgarnij nagrodę!

Uczysz się w szkole podstawowej? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zastanów się, jaki mógłby być wymarzony zawód ucznia takiego jak Ty, ale pochodzącego z przyszłości. Masz to? Teraz wyobraź sobie, jak mogłoby wyglądać sprawdzanie kwalifikacji potrzebnych do pracy w tym zawodzie. Czy umiejętności “cyber-gliniarza” byłyby sprawdzane w terenie czy… podczas pisemnego testu? Jeśli w terenie, to co konkretnie musiałby zrobić, żeby potwierdzić swoje kompetencje i dostać pracę?

Konkurs “Kwalifikacja przyszłości” to okazja, aby puścić wodze wyobraźni, a przy okazji… zgarnąć 1800, 1200 albo 700 zł. Wystarczy, że wymyślisz ciekawą kwalifikację przyszłości i pokażesz nam, jak wyobrażasz sobie jej sprawdzanie. Forma? Dowolna! Czekamy na wszystkie prace graficzne. Może to być komiks, animacja, rysunek, grafika komputerowa, a nawet mem!

Zasady konkursu

Aby wziąć udział w konkursie, stwórz pracę graficzną przedstawiającą metody walidacji, czyli potwierdzania kwalifikacji przyszłości. Następnie wraz z formularzem zgłoszeniowym prześlij ją na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nagrody konkursowe:

I miejsce - 1 800 zł

II miejsce - 1 200 zł

III miejsce - 700 zł

Nagrody przyznawane są w formie przedpłaconych kart podarunkowych.

REGULAMIN  |   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY