post konferencja ok2 ico

Konferencja „Interdyscyplinarne konteksty współczesnej pedagogiki i psychologii” pod patronatem IBE

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, organizowanej przez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, która odbędzie się w dniach 25−26 października 2018 roku. Więcej
LekcjaWkinie ico

Lekcja w kinie, czyli jak zachęcić uczniów do edukacji medialnej!

Jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie? Które z filmów są adaptacjami książek? Jak można zekranizować komiksy i gry? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzą organizatorzy ogólnopolskiego programu edukacji medialnej „Lekcja w kinie”. Więcej
foto 1small

Eksperci IBE na Konferencji Rozwoju Projektów

20 września odbyła się 19. Konferencja Rozwoju Projektów. Za każdym razem gospodarzem tego wydarzenia jest inna instytucja. Tym razem uczestników gościli inicjatorzy tego cyklu spotkań – BZB Krefeld, czyli centrum edukacyjne branży budowlanej z siedzibą w Düsseldorfie. Więcej
logokongresuikonka

Już wkrótce V Kongres Edukacja i Rozwój

Zapraszamy do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń oświatowych tej jesieni: Kongresie Edukacja i Rozwój, który odbędzie się w Warszawie w dn. 18–19 października. To kolejne z wydarzeń, nad którym patronat sprawuje Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
STEMicon

Szkoła i nowoczesne technologie. Konferencja „Ster na STEM”

W jaki sposób można zastosować nowoczesne technologie w szkole, aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością? Jak przekazywać wiedzę dzieciom i młodzieży w interesujący dla nich sposób? Więcej
autkax

Zapraszamy do dyskusji o innowacyjnych kwalifikacjach w branży motoryzacyjnej

Okazją do rozmowy będzie organizowane przez IBE seminarium na temat możliwości, jakie oferuje branży motoryzacyjnej wdrażany obecnie w Polsce Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK). Więcej

Sieć ma zajmować się aktualnymi tematami polskiej edukacji. Na pierwszym spotkaniu, które zorganizowaliśmy 26 stycznia w Warszawie, rozmawialiśmy o znaczeniu wyższego wykształcenia we współczesnym świecie.

Interdyscyplinarna sieć badawcza ma na celu gromadzenie przedstawicieli środowisk naukowych z różnych dyscyplin. Chcemy, aby IBE pełnił funkcję hubu naukowego. Ośrodka naukowego, który gromadzi wiedzę z różnych środowisk i miejsc, integruje ją i przetwarza. Następnie przekaże ją przede wszystkim do instytucji odpowiedzialnych za prowadzenie polityki edukacyjnej w Polsce – powiedział dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych dr Piotr Stankiewicz.

Pierwsze seminarium w ramach działalności interdyscyplinarnej sieci badawczej dotyczyło znaczenia wyższego wykształcenia we współczesnym świecie. Nie chcemy mówić tylko o strukturach uniwersyteckich albo o nauce jako elemencie funkcjonowania szkół wyższych. Chcemy mówić o znaczeniu szeroko rozumianego wykształcenia wyższego – wyjaśniał zastępca dyrektora ds. badawczych i wdrożeń dr hab. Piotr Mikiewicz.

Dr Jolanta Buczek dodała, że IBE nie chce zamknąć się tylko i wyłącznie na problematyce związanej z finansowaniem edukacji wyższej. Nie chcielibyśmy się ograniczyć tylko do grona ekspertów-ekonomistów. Chcemy zidentyfikować skutki zmiany strumienia finansowania edukacji wyższej – zarówno ekonomiczne jak i społeczne, a być może też kulturowe – wyjaśniła.

Instytut Badań Edukacyjnych chce zorganizować w tym roku cztery spotkania dotyczące znaczenia wyższego wykształcenia we współczesny świecie. W przyszłym roku planowana jest konferencja, na której zostaną zaprezentowane efekty wypracowane na tegorocznych seminariach.

Galeria zdjęć:

MRR