wojciech stęchły

Pandemia zmusza nas do uczenia się i lepszego gospodarowania talentami

Pandemia 2020 roku wymogła wprowadzenie ograniczeń w pracy i życiu osobistym. Skala i głębokość zmian nie są jeszcze do końca znane, podobnie ich trwałość – pewne jest, że trzeba się będzie dostosować. Więcej
EFC baner nagroda ico

Do kogo trafi Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego? Zgłoszenia do 30 czerwca

W tym roku po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. To wyróżnienie dla autorów artykułów, które przyczyniają się do pogłębiania debaty o edukacji
w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie zwycięzcy otrzymają statuetkę oraz nagrodę finansową. Wysokość nagrody pieniężnej w każdej kategorii wynosi 10 tys. złotych. Więcej
fot kk ico

Katarzyna Kalinowska wyróżniona w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa

Katarzyna Kalinowska, pracująca na co dzień w Instytucie Badań Edukacyjnych, otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa za książkę Praktyki flirtu i podrywu. Studium z mikrosocjologii emocji. Więcej
rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Szansa – nowe możliwości dla dorosłych: znamy wyniki rekrutacji

Poznaliśmy wyniki oceny jakościowej formularzy zgłoszeniowych w ramach rekrutacji grantobiorców. Więcej
Jerzy Bielecki ico

Refernet Polska: badamy i analizujemy system kształcenia zawodowego nawet w czasie pandemii

Zachęcamy do lektury wywiadu z Jerzym Bieleckim, kierownikiem projektu Refernet Polska, jednego ze strategicznych przedsięwzięć Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
qwdqw

Zaufaj nauce w dobie koronawirusa

30 tys. osób i ponad 2 tys. pomysłów – to efekt pierwszego w Europie hackathonu #EUvsVirus, którego celem było opracowanie innowacyjnych rozwiązań związanych z koronawirusem. W ścisłej czołówce znalazła się aplikacja Trust in Science promująca zaufanie dla nauki w czasie pandemii. Więcej

Konkurs Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

Pokaż swoje „zielone” i cyfrowe umiejętności, zrób fotorelację i wygraj wyjazd do Berlina lub Salonik! Instytut Badań Edukacyjnych i Refernet Polska zapraszają do udziału w konkursie organizowanym przez Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP).

Pomimo pandemii koronawirusa, CEDEFOP we współpracy z Komisją Europejską organizują kolejną edycję konkursu fotograficznego #CEDEFOPPHOTOAWARD 2020: Twoje „zielone” lub cyfrowe umiejętności. Do wygrania wyjazd do Niemiec, Grecji i nie tylko!

Konkurs ma na celu promocję najlepszych praktyk edukacyjnych w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Stwarza szansę młodym uczniom oraz osobom dorosłym podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką i zdobywaniem wiedzy.

Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół zawodowych z krajów Unii Europejskiej oraz Norwegii i Islandii. Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie zespoły 4-osobowe.  Zgłoszenia indywidualne nie będą przyjmowane.

Każdy zespół powinien opracować oryginalną fotorelację prezentującą doświadczenia związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym, złożoną z 3–5 fotografii oraz komentarza (o długości maksymalnie 100 słów) wyjaśniającego główną ideę fotorelacji. Mogą to być fotografie przedstawiające projekt, który stworzyli uczniowie, wyjazdy zagraniczne, praktyki, fotorelacje, w których pokazują, jak wpłynęło to na ich życie zawodowe etc.

cedefop2020

Nagrody

Dwa zwycięskie zespoły wezmą udział w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych #EUVocationalSkills w Berlinie w listopadzie 2020 r. Te zespoły dostaną nominację do głównej nagrody.  Zostanie ona przyznana  i wręczona w trakcie obchodów #EUVocationalSkills.

Z kolei nagroda specjalna jury za zajęcie trzeciego miejsca zostanie wręczona podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Salonikach w listopadzie 2020 r.

Zespół, który zwycięży  w kategorii wideo, otrzyma nagrodę w postaci międzynarodowego biletu kolejowego Interrail, który będzie można wykorzystać na 5-dniową podróż przez 33 kraje.

Najbardziej kreatywny zespół może wygrać zarówno w kategorii fotografii, jak i wideo!

Organizatorzy pokrywają koszty udziału zwycięskich zespołów i ich nauczycieli/opiekunów w tych wydarzeniach (koszty podróży i zakwaterowania związane z każdym wyjazdem).

Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca 2020.

Więcej informacji na stronie Refernet Polska.