SMARTFONY W SZKOLE. RAPORT Strona 53 Obraz 0001

Smartfon w szkole nie taki groźny, jak go malują

Uczniowie lubią lekcje, na których kreatywnie korzysta się ze smartfonów, i znają podstawowe zagrożenia związane z technologiami mobilnymi. Wbrew ogólnemu wyobrażeniu akceptują szkolne obostrzenia związane z ich używaniem, choć mają problem z ich konsekwentnym przestrzeganiem. Więcej

Pierwsza publikacja polskiego zespołu Path2Integrity

“Uczenie rzetelności naukowej jako dążenie do utopii. Strategie rozwoju kultury rzetelności naukowej na uniwersytetach” to najnowsza publikacja autorstwa ekspertek z Instytutu Badań Edukacyjnych, przygotowana w ramach projektu Path2Integrity. Więcej
Instytut Badań Edukacyjnych

Gry komputerowe w szkołach? Rusza pilotaż programu

Rozwijanie kompetencji cyfrowych w zakresie programowania, bezpiecznego, efektywnego i odpowiedzialnego korzystania z gier komputerowych i wideo – to główne cele pierwszej edycji programu, zainicjowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Więcej
nauka1 ico

Wypełnij ankietę i wesprzyj projekt Instytutu Badań Edukacyjnych

Jesteś rodzicem lub specjalistą pracującym z dziećmi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych? Wypełnij ankietę i wesprzyj jeden z głównych projektów IBE. Więcej

SIRIUS 2.0: pandemia i edukacja uczniów ze środowsik defaworyzowanych

Wypełnij ankietę i wesprzyj międzynarodowe badanie dotyczące wyzwań przed którymi stają nauczyciele w czasie pandemii koronawirusa. Badanie prowadzone jest w ramach działań europejskiej sieci polityk publicznych w zakresie kształcenia migrantów – SIRIUS 2.0..  Więcej
Instytut Badań Edukacyjnych

Nowy rok szkolny szansą na projekty międzyprzedmiotowe w kształceniu

Od 1 września edukacja wraca do szkół. Ministerstwo Edukacji Narodowej określiło warianty funkcjonowania szkół i placówek w okresie pandemii w sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie. Nowe wytyczne mają zapewnić bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli – to także szansa na realizację projektów międzyprzedmiotowych w szkołach. Więcej

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem oraz problemy techniczne związane z przebudową strony kwalifikacje.edu.pl, organizator postanowił przedłużyć termin składania prac w konkursie „Kwalifikacja przyszłości” do 28 lutego br.

Celem Konkursu jest upowszechnianie idei uczenia się przez całe życie i możliwości, jakie daje Zintegrowany System Kwalifikacji w potwierdzaniu swoich kompetencji oraz promowania metod walidacji. Konkurs ma zachęcić młodzież szkół podstawowych do zdobywania kwalifikacji rynkowych.

Prace konkursowe można składać do 28 lutego br.

„Kwalifikacja przyszłości”

Junior Fortnite Manager? A może Starszy Specjalista Memologii Stosowanej? Marzy Ci się praca w zawodzie, który jeszcze nie istnieje? Kto wie, może będzie istniał w przyszłości… Użyj swojej wyobraźni, weź udział w konkursie i zgarnij nagrodę!

Uczysz się w szkole podstawowej? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zastanów się, jaki mógłby być wymarzony zawód ucznia takiego jak Ty, ale pochodzącego z przyszłości. Masz to? Teraz wyobraź sobie, jak mogłoby wyglądać sprawdzanie kwalifikacji potrzebnych do pracy w tym zawodzie. Czy umiejętności “cyber-gliniarza” byłyby sprawdzane w terenie czy… podczas pisemnego testu? Jeśli w terenie, to co konkretnie musiałby zrobić, żeby potwierdzić swoje kompetencje i dostać pracę?

Konkurs “Kwalifikacja przyszłości” to okazja, aby puścić wodze wyobraźni, a przy okazji… zgarnąć 1800, 1200 albo 700 zł. Wystarczy, że wymyślisz ciekawą kwalifikację przyszłości i pokażesz nam, jak wyobrażasz sobie jej sprawdzanie. Forma? Dowolna! Czekamy na wszystkie prace graficzne. Może to być komiks, animacja, rysunek, grafika komputerowa, a nawet mem!

Zasady konkursu

Aby wziąć udział w konkursie, stwórz pracę graficzną przedstawiającą metody walidacji, czyli potwierdzania kwalifikacji przyszłości. Następnie wraz z formularzem zgłoszeniowym prześlij ją na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nagrody konkursowe:

I miejsce - 1 800 zł

II miejsce - 1 200 zł

III miejsce - 700 zł

Nagrody przyznawane są w formie przedpłaconych kart podarunkowych.

REGULAMIN  |   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY