sem ico

Kolejne seminarium projektu CROSSCUT za nami

13 maja 2019 roku w Instytucie Badań Edukacyjnych odbyło się seminarium informacyjne “Projekt CROSSCUT - sposób na wdrażanie nauczania międzyprzedmiotowego”, podczas którego omówione zostały efekty realizacji międzynarodowego projektu CROSSCUT. Więcej
Microsoft EduDays2019 ico

IBE patronem konferencji Microsoftu

Już 16 maja w Warszawie odbędzie się konferencja EduDays 2019 - Szkoła Przyszłości, organizowana przez zespół Microsoft dla Edukacji. Jednym z patronów wydarzenia został Instytut Badań Edukacyjnych. Wśród partnerów imprezy znaleźli się międzynarodowi giganci, tacy jak: Acer, Dell, HP, Lenovo i Samsung. Więcej
2019 cedefopphotoaward headine 80x80

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Do 31 maja można zgłaszać prace na konkurs fotograficzny  #CedefopPhotoAward organizowany przez Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (Cedefop) we współpracy z Komisją Europejską. Patronat nad konkursem objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
okrągły stol

IBE przy edukacyjnym okrągłym stole

W piątek 26 kwietnia w Warszawie odbyła się inauguracja „Okrągłego stołu edukacyjnego”. W najbliższy wtorek rozmowy będą kontynuowane w formule tzw. podstolików tematycznych. Jedną z instytucji zaproszonych do udziału w wydarzeniu jest Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
ksztalcenie zawodowe ico

Poznaliśmy prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego

28 marca opublikowano obwieszczenie ministra edukacji narodowej w sprawie prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Więcej
ikonka post 23 08

IBE partnerem III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Metodycznej “Talenty”

Już 6 kwietnia w Lublinie odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Metodyczna pod tytułem “Zafascynowani talentami. Skuteczne wspieranie rozwoju dzieci zdolnych”. Jednym z partnerów wydarzenia jest Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej

Seminarium eksperckie: „Kształcenie branżowe czy uniwersyteckie? Czynniki wpływające na decyzję młodych ludzi o wyborze rodzaju kształcenia”

Zapraszamy na seminarium dotyczące preferencji w dokonywaniu wyborów edukacyjnych przez młodych ludzi oraz ich oczekiwań wobec kształcenia uniwersyteckiego i zawodowego. Spotkanie odbędzie się 18 grudnia 2018 r. w siedzibie Instytutu Badań Edukacyjnych przy ul. Górczewskiej 8.

W czasie spotkania zostanie poruszona kwestia korzyści i czynników determinujących wybór ścieżki edukacyjnej. Co sprawia, że młodzi ludzie decydują się na studia uniwersyteckie? Jakie czynniki mają wpływ na decyzję o wyborze ścieżki kształcenia branżowego? Dlaczego młodzi ludzie przedwcześnie kończą edukację lub zmieniają wybraną ścieżkę kształcenia? Jakie są środowiskowe uwarunkowania funkcjonowania szkół branżowych? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci zajmujący się kształceniem i szkoleniem zawodowym. Seminarium organizowane jest w ramach międzynarodowego projektu UniVET.

PROGRAM SEMINARIUM

Aby wziąć udział w seminarium, należy do 10 grudnia zgłosić swoje uczestnictwo na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Seminarium jest bezpłatne.

Projekt UniVET

W projekcie University or Vocational Education and Training – UniVET bierze udział 7 partnerów z pięciu państw: Talentbrücke GmbH & Co. KG (Niemcy), Bildungszentren Des Baugewerbes E.V. (Niemcy), Berufsförderungswerk Der Bauindustrie NRW GGMBH (Niemcy), Viesoji Istaiga Vilniaus Statybininku Rengimo Centras (Litwa), Centro Edile A. Palladio (Włochy), International Formation Center S.L. (Hiszpania) i Instytut Badań Edukacyjnych (Polska). Celem projektu jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, dlaczego uczniowie decydują się na kształcenie uniwersyteckie, chociaż w ich sytuacji bardziej adekwatny byłby wybór kształcenia zawodowego. Dodatkowe działania prowadzone w ramach projektu mają wspierać młodych ludzi, którzy są niezadowoleni z obranej ścieżki kształcenia i rozważają jej przerwanie. Projekt potrwa do końca 2020 roku.

MRR
MNiSW