rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Indywidualne spotkania konsultacyjne w ramach projektu „Szansa”

Zapraszamy na indywidualne spotkania konsultacyjne dla potencjalnych grantobiorców projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu oraz modelu wsparcia dla osób dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych. Więcej
icils ico

Cyfryzacja bez edukacji nie wystarczy. Znamy wyniki międzynarodowego badania ICILS 2018

Tylko 2% uczniów wykazuje się umiejętnościami krytycznego przyswajania informacji znalezionych w internecie – to jeden z wniosków drugiej edycji Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych (ICILS 2018). Więcej
chiny ico

Wizyta gości z Chin

13 listopada br. gościliśmy delegację przedstawicieli instytucji kulturalno-edukacyjnych z chińskiej prowincji Anhui.  Więcej
sektorowe rady ico

O roli sektorowych rad ds. kompetencji

Już w środę 13 listopada odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach debaty publicznej o ZSK pod hasłem “ZSK - most łączący edukację i rynek pracy”. Tym razem pochylimy się nad kwestią rozwoju kwalifikacji sektorowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!  Więcej
hr2 ico

Jak wspierać ludzi zmieniających zawód?

19 i 26 listopada w Centrum Konferencyjnym West Gate w Warszawie odbędą się jednodniowe warsztaty poświęcone problematyce zmiany zawodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału doradców zawodowych i pracowników branży HR! Więcej
pisa2021 icon

Matematyka główną dziedziną badania PISA 2021

Na początku grudnia br. poznamy wyniki badania PISA 2018. Tymczasem podano już założenia edycji PISA 2021. Tym razem główną dziedziną badania osiągnięć uczniów w ponad 80 krajach będzie matematyka. Więcej

Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji w roku szkolnym 2018/2019

Już 14 czerwca w Muzeum Historii Łodzi odbędzie się uroczysta gala XXXIII Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji, organizowana przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Z przyjemnością zawiadamiamy, że tegoroczną edycję imprezy patronatem objął Instytut Badań Edukacyjnych. Do zobaczenia w Łodzi

Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji to coroczne wydarzenie, które umożliwia zaprezentowanie osób i instytucji twórczych, szczególnie zasłużonych pod kątem wdrażania do codziennej praktyki wartościowych modeli edukacji, kształtowania jej nowoczesnej postaci oraz wyznaczania tendencji rozwojowych. Jak podaje na swojej stronie internetowej organizator wydarzenia, Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji służy jednak nie tylko promocji tego, co w edukacji najnowsze i najciekawsze, ale też integracji całego środowiska wokół innowacyjnych idei i wartości. Impreza została objęta patronatem honorowym m.in. przez IBE, Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Łodzi.

Edukacja niesiona skrzydłami wyobraźni

Tegoroczne Podsumowanie Ruchu Innowacyjnego w Edukacji to już 23 edycja imprezy. Na gali uhonorowani zostaną nauczyciele, uczniowie, uczeni, artyści i animatorzy kultury, zaangażowani we współpracę z edukacją przedsiębiorcy oraz innowacyjne szkoły, placówki oświatowe, instytucje kultury i firmy. Tytuły i certyfikaty przyznane będą w następujących kategoriach: Talent Uczniowski, Złoty Certyfikat „Talent Uczniowski”, Nauczyciel Innowator, Partner Przyjazny Edukacji, Organizator Procesów Innowacyjnych, Organizacja Innowacyjna, Innowacyjny Pracodawca, Kreator Kompetencji Zawodowych, Kreator Kompetencji Społecznych, Złoty Certyfikat „Kreator Kompetencji Społecznych”, Kreator Innowacji, Złoty Certyfikat „Kreator Innowacji”, Lider w Edukacji, Lider Szkolnego Doradztwa Zawodowego, Promotor Rozwoju Edukacji, Afirmator Ruchu Innowacyjnego, Multiinnowator, Homo Creator, Mistrz Pedagogii, Ambasador Innowacyjnych Idei i Praktyk Pedagogicznych oraz Szkoła w Chmurze. Za szczególne osiągnięcia w działalności innowacyjnej dla edukacji przyznane zostanie również pięć statuetek Skrzydła Wyobraźni.

Uroczysta gala odbędzie 14 czerwca 2019 roku o godzinie 11.00 w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego w Muzeum Miasta Łodzi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia transmisji na Facebooku Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia. Więcej informacji na stronie internetowej przedsięwzięcia:

www.pri.wckp.lodz.pl