rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Indywidualne spotkania konsultacyjne w ramach projektu „Szansa”

Zapraszamy na indywidualne spotkania konsultacyjne dla potencjalnych grantobiorców projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu oraz modelu wsparcia dla osób dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych. Więcej
icils ico

Cyfryzacja bez edukacji nie wystarczy. Znamy wyniki międzynarodowego badania ICILS 2018

Tylko 2% uczniów wykazuje się umiejętnościami krytycznego przyswajania informacji znalezionych w internecie – to jeden z wniosków drugiej edycji Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych (ICILS 2018). Więcej
chiny ico

Wizyta gości z Chin

13 listopada br. gościliśmy delegację przedstawicieli instytucji kulturalno-edukacyjnych z chińskiej prowincji Anhui.  Więcej
sektorowe rady ico

O roli sektorowych rad ds. kompetencji

Już w środę 13 listopada odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach debaty publicznej o ZSK pod hasłem “ZSK - most łączący edukację i rynek pracy”. Tym razem pochylimy się nad kwestią rozwoju kwalifikacji sektorowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!  Więcej
hr2 ico

Jak wspierać ludzi zmieniających zawód?

19 i 26 listopada w Centrum Konferencyjnym West Gate w Warszawie odbędą się jednodniowe warsztaty poświęcone problematyce zmiany zawodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału doradców zawodowych i pracowników branży HR! Więcej
pisa2021 icon

Matematyka główną dziedziną badania PISA 2021

Na początku grudnia br. poznamy wyniki badania PISA 2018. Tymczasem podano już założenia edycji PISA 2021. Tym razem główną dziedziną badania osiągnięć uczniów w ponad 80 krajach będzie matematyka. Więcej

Aplikuj do szkoły doktorskiej i badaj system edukacji

Instytut Badań Edukacyjnych wspólnie ze Szkołą Doktorską Nauk Społecznych „Academia Rerum Socialium” UMK uruchamia interdyscyplinarne studia doktoranckie – Toruńską Szkołę Nauk o Społeczeństwie, Edukacji, Nauce i Technologii (TSN SENT). O przyjęcie na studia i stypendium mogą ubiegać się osoby zainteresowane badaniami nad systemem edukacji i szkolnictwem wyższym oraz studiami nad społeczną rolą nauki i technologii.

Przedmiotem współpracy TSN SENT z IBE będzie kształcenie doktorantów zajmujących się w swojej pracy naukowej m.in. problematyką edukacyjną czy systemem oświaty.

Projekty badawcze, które staną się podstawą rozprawy doktorskiej, będą realizowane m.in. w IBE pod opieką promotorów – pracowników naukowych Instytutu Badań Edukacyjnych.

Dzięki współpracy Instytutu Badań Edukacyjnych z TSN SENT słuchacze studiów doktoranckich będą mieli okazję do zdobycia praktycznych umiejętności w obszarze prowadzenia badań aplikacyjnych, współpracy z instytucjami administracji publicznej oraz biznesem, monitorowania efektów zmian w systemie edukacji czy przygotowywania opracowań i ekspertyz dostarczających wiedzy na potrzeby polityk publicznych.

W ramach systemu stypendialnego każdy z doktorantów w I roku studiów otrzyma 2000 zł miesięcznie. W następnych latach kwota ta będzie jeszcze wyższa – wyniesie 2500 zł. W każdym roku studiów stypendium wypłacane będzie przez 12 miesięcy, jedynie w ostatnim roku – przez 9). Studia potrwają cztery lata.

O przyjęcie na studia można aplikować do końca sierpnia br.

Więcej o studiach i warunkach rekrutacji można przeczytać na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.