refernet vet future of work pl

Nowa publikacja zespołu Refernet Polska

Zmiany w zakresie kształcenia zawodowego, rozwój przemysłu 4.0 oraz cyfryzacji, automatyzacji i nowych technologii – o tym w publikacji wydanej w ramach działań ReferNet Polska.  Więcej
uczenie sie doroslych ico

Edukacja dorosłych Polaków w czasie pandemii? IBE zna odpowiedź

W okresie pandemii koronawirusa edukacja przeniosła się do sfery wirtualnej. Jednym z dominujących tematów w przestrzeni publicznej stało się zdalne nauczanie dzieci i młodzieży. Ale jak wyglądała sytuacja osób dorosłych, korzystających z różnych form aktywności edukacyjnych? Instytut Badań Edukacyjnych to zbadał. Więcej
Katarzyna Zabratańska

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością w miejscu pracy

Różnorodność w miejscu pracy to moda czy świadomy wybór? Zmiany postawiły firmy w obliczu nowych zadań, bo efektywne zarządzanie różnorodnością, to spore wyzwanie dla liderów i liderek. Więcej
zsu

Konsultacje społeczne Zintegrowanej Strategii Umiejętności

Minister Edukacji Narodowej skierował do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt części szczegółowej Zintegrowanej Strategii Umiejętności. Więcej
fot kk ico

Katarzyna Kalinowska laureatką Nagrody im. Stanisława Ossowskiego

Jury Nagrody im. Stanisława Ossowskiego za rok 2019 nagrodziło Katarzynę Kalinowską za książkę „Praktyki flirtu i podrywu: studium z mikrosocjologii emocji”. Więcej
ZRK ico

Jak uczą się dorośli Polacy? IBE to sprawdzi

Instytut Badań Edukacyjnych rozpoczyna terenową realizację badania poświęconego uczeniu się osób dorosłych w Polsce. Badaniu przyświeca idea, że ludzie przez całe życie poszerzają swoją wiedzę, nabywają umiejętności, podnoszą kwalifikacje i czynią to także po zakończeniu edukacji formalnej. Więcej

Aplikuj do szkoły doktorskiej i badaj system edukacji

Instytut Badań Edukacyjnych wspólnie ze Szkołą Doktorską Nauk Społecznych „Academia Rerum Socialium” UMK uruchamia interdyscyplinarne studia doktoranckie – Toruńską Szkołę Nauk o Społeczeństwie, Edukacji, Nauce i Technologii (TSN SENT). O przyjęcie na studia i stypendium mogą ubiegać się osoby zainteresowane badaniami nad systemem edukacji i szkolnictwem wyższym oraz studiami nad społeczną rolą nauki i technologii.

Przedmiotem współpracy TSN SENT z IBE będzie kształcenie doktorantów zajmujących się w swojej pracy naukowej m.in. problematyką edukacyjną czy systemem oświaty.

Projekty badawcze, które staną się podstawą rozprawy doktorskiej, będą realizowane m.in. w IBE pod opieką promotorów – pracowników naukowych Instytutu Badań Edukacyjnych.

Dzięki współpracy Instytutu Badań Edukacyjnych z TSN SENT słuchacze studiów doktoranckich będą mieli okazję do zdobycia praktycznych umiejętności w obszarze prowadzenia badań aplikacyjnych, współpracy z instytucjami administracji publicznej oraz biznesem, monitorowania efektów zmian w systemie edukacji czy przygotowywania opracowań i ekspertyz dostarczających wiedzy na potrzeby polityk publicznych.

W ramach systemu stypendialnego każdy z doktorantów w I roku studiów otrzyma 2000 zł miesięcznie. W następnych latach kwota ta będzie jeszcze wyższa – wyniesie 2500 zł. W każdym roku studiów stypendium wypłacane będzie przez 12 miesięcy, jedynie w ostatnim roku – przez 9). Studia potrwają cztery lata.

O przyjęcie na studia można aplikować do końca sierpnia br.

Więcej o studiach i warunkach rekrutacji można przeczytać na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.