refernet vet future of work pl

Nowa publikacja zespołu Refernet Polska

Zmiany w zakresie kształcenia zawodowego, rozwój przemysłu 4.0 oraz cyfryzacji, automatyzacji i nowych technologii – o tym w publikacji wydanej w ramach działań ReferNet Polska.  Więcej
uczenie sie doroslych ico

Edukacja dorosłych Polaków w czasie pandemii? IBE zna odpowiedź

W okresie pandemii koronawirusa edukacja przeniosła się do sfery wirtualnej. Jednym z dominujących tematów w przestrzeni publicznej stało się zdalne nauczanie dzieci i młodzieży. Ale jak wyglądała sytuacja osób dorosłych, korzystających z różnych form aktywności edukacyjnych? Instytut Badań Edukacyjnych to zbadał. Więcej
Katarzyna Zabratańska

Przewodnik po zarządzaniu różnorodnością w miejscu pracy

Różnorodność w miejscu pracy to moda czy świadomy wybór? Zmiany postawiły firmy w obliczu nowych zadań, bo efektywne zarządzanie różnorodnością, to spore wyzwanie dla liderów i liderek. Więcej
zsu

Konsultacje społeczne Zintegrowanej Strategii Umiejętności

Minister Edukacji Narodowej skierował do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt części szczegółowej Zintegrowanej Strategii Umiejętności. Więcej
fot kk ico

Katarzyna Kalinowska laureatką Nagrody im. Stanisława Ossowskiego

Jury Nagrody im. Stanisława Ossowskiego za rok 2019 nagrodziło Katarzynę Kalinowską za książkę „Praktyki flirtu i podrywu: studium z mikrosocjologii emocji”. Więcej
ZRK ico

Jak uczą się dorośli Polacy? IBE to sprawdzi

Instytut Badań Edukacyjnych rozpoczyna terenową realizację badania poświęconego uczeniu się osób dorosłych w Polsce. Badaniu przyświeca idea, że ludzie przez całe życie poszerzają swoją wiedzę, nabywają umiejętności, podnoszą kwalifikacje i czynią to także po zakończeniu edukacji formalnej. Więcej

Festiwal Cyfryzacji rusza już 1 października

Instytut Badań Edukacyjnych został partnerem Festiwalu Cyfryzacji – jednej z największych inicjatyw technologiczno-edukacyjnych w Polsce, której głównym celem jest promocja i upowszechnianie wiedzy na temat cyfryzacji. W trakcie 10 dni festiwalu odbędzie się blisko 30 wydarzeń, podczas których uczestnicy będą mogli nie tylko zobaczyć najnowsze technologie, ale przede wszystkim zrozumieć, jak działają.

FestiwalCyfryzacji

CYFRYZACJA – SZANSE I ZAGROŻENIA

Postęp technologiczny, sztuczna inteligencja, automatyzacja i robotyzacja – cyfryzacja przyśpiesza i wkracza w kolejne aspekty życia, dlatego nie może jej zabraknąć także w edukacji. Polska ma ambicje, by dołączyć do grona liderów innowacyjności i digitalizacji, dzięki budowie nowoczesnego społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy. To nie będzie możliwe bez cyfryzacji w oświacie i edukacji cyfrowej.

Cyfryzacja edukacji to nie tylko szansa, ale i duże wyzwanie. Należy podejść do niego w sposób odpowiedzialny społecznie – tak, by nie pogłębiać nierówności i mieć pewność, że cyfrowa transformacja szkół zmierza w dobrym kierunku. Wdrażanie technologii cyfrowych w edukacji powinno być więc podparte odpowiednimi badaniami. Należy monitorować społeczne skutki tych działań zarówno na poziomie indywidualnym, dotyczącym procesów uczenia się, jak i szerzej – w odniesieniu do systemu oświaty
– mówi Piotr Stankiewicz, dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych.

PROGRAM

Festiwal Cyfryzacji startuje 1 października. Podczas uroczystej gali otwarcia festiwalu wręczone zostaną nagrody Digital Shapers, wyróżniające osoby mające ponadprzeciętny wkład w rozwój cyfrowej gospodarki w naszym kraju. Poznamy także zwycięzców programu Think Big Grow Smarter UPC Polska – nagradzającego przedsiębiorstwa rozwijające się w oparciu o nowe technologie, innowatorów społecznych i korporacje dokonujące transformacji cyfrowych.

W trakcie 10 dni festiwalu przewidziany jest szereg rozmaitych wydarzeń i atrakcji, kierowanych do różnych grup odbiorców, m.in:

Noc Innowacji

Była Noc Muzeów, teraz czas na Noc Innowacji. Fundacja Digital Poland wraz z partnerami zaprasza do zobaczenia świata innowacji po zmroku. W Warszawie, Łodzi, Płocku i Wrocławiu 5 października otworzą się drzwi najnowocześniejszych centrów badawczo-rozwojowych w Polsce. Będzie można podpatrzeć, nad czym głowią się pracownicy firmy Ericsson czy Polsat Games.

Cyfrowy Bohater

W czasie Festiwalu Cyfryzacji Fundacja Digital Poland wraz z partnerami uruchomi akcję charytatywną, podczas której prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na szkolenia z kompetencji cyfrowych dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

WYDARZENIA FESTIWALU CYFRYZACJI