miniaturka ibe

Mobilność międzynarodowa i kształcenie zawodowe

Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP) opublikowało analizę dotyczącą mobilności w kształceniu zawodowym w Polsce, przygotowaną przez ekspertki IBE Roksanę Pierwieniecką i Olgę Wasilewską. Więcej
wojciech stęchły

Pandemia zmusza nas do uczenia się i lepszego gospodarowania talentami

Pandemia 2020 roku wymogła wprowadzenie ograniczeń w pracy i życiu osobistym. Skala i głębokość zmian nie są jeszcze do końca znane, podobnie ich trwałość – pewne jest, że trzeba się będzie dostosować. Więcej
EFC baner nagroda ico

Do kogo trafi Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego? Zgłoszenia do 30 czerwca

W tym roku po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. To wyróżnienie dla autorów artykułów, które przyczyniają się do pogłębiania debaty o edukacji
w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie zwycięzcy otrzymają statuetkę oraz nagrodę finansową. Wysokość nagrody pieniężnej w każdej kategorii wynosi 10 tys. złotych. Więcej
fot kk ico

Katarzyna Kalinowska wyróżniona w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa

Katarzyna Kalinowska, pracująca na co dzień w Instytucie Badań Edukacyjnych, otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa za książkę Praktyki flirtu i podrywu. Studium z mikrosocjologii emocji. Więcej
rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Szansa – nowe możliwości dla dorosłych: znamy wyniki rekrutacji

Poznaliśmy wyniki oceny jakościowej formularzy zgłoszeniowych w ramach rekrutacji grantobiorców. Więcej
Jerzy Bielecki ico

Refernet Polska: badamy i analizujemy system kształcenia zawodowego nawet w czasie pandemii

Zachęcamy do lektury wywiadu z Jerzym Bieleckim, kierownikiem projektu Refernet Polska, jednego ze strategicznych przedsięwzięć Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej

Klasa ze snów – startuje 7. edycja!

Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Klasa ze Snów” ma za zadanie popularyzowanie świadomego i praktycznego wykorzystania najnowszych technologii w procesie uczenia i nauczania oraz rozbudzenie pasji czytania i świadomości czytelniczej u dzieci i młodzieży. Patronat merytoryczny objęli: Instytut Badań Edukacyjnych oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty.

Organizator proponuje zadania konkursowe nawiązujące do lektur szkolnych. Uczniowie klas I-III przygotują prace plastyczne na temat „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”, zaś starsi film na ten sam temat. Każda ze szkół może zgłosić jedną pracę w ramach danej grupy wiekowej. W konkursie mogą brać udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (w rozumieniu ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty).

Zgłoszenie do konkursu musi być dokonane do 31 grudnia 2016 r. na stronie www.klasazesnow.pl, zaś prace należy przesłać do 16 marca 2017 r.
Konkurs „Klasa ze snów” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patroni medialni to „Dyrektor Szkoły”, „Forum Placówek Niepublicznych”, „Głos Pedagogiczny”, „IT w edukacji”, MiastoDzieci.pl,  „Nowe Horyzonty Edukacji”, "SYGNAŁ. Magazyn Wychowawcy", „Wspólnota”.

Organizatorem konkursu jest ViDiS SA – właściciel portalu www.MultimediawSzkole.pl
Więcej informacji na stronie konkursu www.klasazesnów.pl oraz na oficjalnym fanpage konkursu na Facebooku www.facebook.com/klasazesnow. Konkurs trwa od 1 listopada 2016 r. do 23 czerwca 2016 r.