Klasa ze snów – startuje 7. edycja!

Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Klasa ze Snów” ma za zadanie popularyzowanie świadomego i praktycznego wykorzystania najnowszych technologii w procesie uczenia i nauczania oraz rozbudzenie pasji czytania i świadomości czytelniczej u dzieci i młodzieży. Patronat merytoryczny objęli: Instytut Badań Edukacyjnych oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty.

Organizator proponuje zadania konkursowe nawiązujące do lektur szkolnych. Uczniowie klas I-III przygotują prace plastyczne na temat „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”, zaś starsi film na ten sam temat. Każda ze szkół może zgłosić jedną pracę w ramach danej grupy wiekowej. W konkursie mogą brać udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (w rozumieniu ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty).

Zgłoszenie do konkursu musi być dokonane do 31 grudnia 2016 r. na stronie www.klasazesnow.pl, zaś prace należy przesłać do 16 marca 2017 r.
Konkurs „Klasa ze snów” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patroni medialni to „Dyrektor Szkoły”, „Forum Placówek Niepublicznych”, „Głos Pedagogiczny”, „IT w edukacji”, MiastoDzieci.pl,  „Nowe Horyzonty Edukacji”, "SYGNAŁ. Magazyn Wychowawcy", „Wspólnota”.

Organizatorem konkursu jest ViDiS SA – właściciel portalu www.MultimediawSzkole.pl
Więcej informacji na stronie konkursu www.klasazesnów.pl oraz na oficjalnym fanpage konkursu na Facebooku www.facebook.com/klasazesnow. Konkurs trwa od 1 listopada 2016 r. do 23 czerwca 2016 r.