ksztalcenie zawodowe ico

Poznaliśmy prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego

28 marca opublikowano obwieszczenie ministra edukacji narodowej w sprawie prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Więcej
ikonka post 23 08

IBE partnerem III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Metodycznej “Talenty”

Już 6 kwietnia w Lublinie odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Metodyczna pod tytułem “Zafascynowani talentami. Skuteczne wspieranie rozwoju dzieci zdolnych”. Jednym z partnerów wydarzenia jest Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
ico

Debata publiczna o ZSK rozpoczęta!

W środę 27 marca odbyła się konferencja “ZSK - most łączący edukację i rynek pracy”, która zainaugurowała debatę publiczną na temat wdrażania i rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. W konferencji wzięło udział blisko 200 osób, a niemal 450 osób śledziło debatę podczas transmisji on-line. Więcej
ZSK ico 01

III Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej

Zapraszamy na III Śląsko-Zagłębiowskie Forum Edukacji Zawodowej, które odbędzie się 2 kwietnia w Sosnowcu. Tegoroczna edycja Forum odbywa się pod honorowym patronatem Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej

Path2Integrity: wypełnij ankietę i wspieraj kulturę rzetelności naukowej

Ruszył międzynarodowy projekt Path2Integrity, który stawia sobie za cel podniesienie jakości badań naukowych, wsparcie ich społecznego oddziaływania, a także wzmacnianie kultury rzetelności naukowej. Polskę w projekcie reprezentuje Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
kongres kompetencji cyfrowych ico

II Kongres Kompetencji Cyfrowych już za nami

W dniach 15-16 marca w Tarnowie odbył się II Kongres Kompetencji Cyfrowych. Uczestnicy mogli zapoznać się z wynikami najnowszych badań z obszaru edukacji i kompetencji cyfrowych, a także wziąć udział w otwartej debacie, na którą zaproszeni zostali reprezentanci wszystkich środowisk zainteresowanych wspomaganiem rozwoju kompetencyjnego Polaków. Jednym z partnerów tegorocznej edycji wydarzenia był Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej

Dowiedz się więcej o Sektorowych Radach ds. Kompetencji

4 września w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Spotkanie jest organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych.

Wydarzenie jest kierowane do przedstawicieli organizacji, które mogą być zainteresowane utworzeniem Sektorowej Rady ds. Kompetencji, m.in. organizacji pracodawców i przedsiębiorców, związków zawodowych, instytucji edukacji formalnej i pozaformalnej czy administracji publicznej. Podczas spotkania zaproszeni eksperci podzielą się doświadczeniami i dobrymi praktykami oraz wiedzą na temat perspektyw rozwoju Sektorowych Rad ds. Kompetencji, a także ich roli w tworzeniu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Zostaną także zaprezentowane kryteria oraz warunki uczestnictwa w planowanym trzecim konkursie Sektorowych Rad ds. Kompetencji.

Sektorowe Rady ds. Kompetencji
Idea stworzenia Sektorowych Rad ds. Kompetencji powstała w odpowiedzi na braki kadrowe i niedopasowanie kompetencji pracowników do wymagań rynku pracy, wynikające z niewystarczającej współpracy i komunikacji między trzema kluczowymi podmiotami – sektorem biznesu, administracją publiczną oraz instytucjami edukacyjnymi. Obecnie funkcjonuje siedem Rad ds. Kompetencji w sektorach zdrowia i pomocy społecznej, budownictwa, finansów, turystyki, motoryzacji (z uwzględnieniem elektromobilności), mody i innowacyjnych tekstyliów oraz IT.

Przygotowywany konkurs ma na celu utworzenie Sektorowych Rad ds. Kompetencji, które będą funkcjonować w sektorach składających się z co najmniej 5 000 przedsiębiorstw oraz 40 000 pracowników. Planowany jest wybór dziewięciu rad, natomiast decyzję o tym, jakie branże i specjalizacje wejdą w zakres danego sektora, podejmą środowiska przygotowujące wnioski aplikacyjne, na co dzień współpracujące na rzecz rozwoju pracowników danej gałęzi gospodarki.

Szczegóły dotyczące miejsca spotkania zostaną podane wkrótce.

REJESTRACJA

MRR