STEMicon

Szkoła i nowoczesne technologie. Konferencja „Ster na STEM”

W jaki sposób można zastosować nowoczesne technologie w szkole, aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością? Jak przekazywać wiedzę dzieciom i młodzieży w interesujący dla nich sposób? Więcej
autkax

Zapraszamy do dyskusji o innowacyjnych kwalifikacjach w branży motoryzacyjnej

Okazją do rozmowy będzie organizowane przez IBE seminarium na temat możliwości, jakie oferuje branży motoryzacyjnej wdrażany obecnie w Polsce Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK). Więcej
ikonka post 23 08

Dowiedz się więcej o Sektorowych Radach ds. Kompetencji

4 września w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Spotkanie jest organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
grafika 100 1001

Katarzyna Trawińska-Konador członkinią Grupy Doradczej ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji przy Komisji Europejskiej

Grupa Doradcza ds. Europejskiej Ramy Kwalifikacji przy Komisji Europejskiej (EQF Advisory Group) monitoruje proces tworzenia i wprowadzania Krajowych Ram Kwalifikacji w państwach członkowskich UE. Grupa posiada mandat Komisji Europejskiej, władz państw członkowskich i partnerów społecznych. Więcej
edukacja ico copy ikona

Prof. Małgorzata Sekułowicz nową redaktor naczelną „Edukacji”

Prof. Małgorzata Sekułowicz jest kierownikiem Katedry Nauk Społecznych i Promocji Zdrowia w AWF we Wrocławiu. Współpracuje też z Instytutem Psychologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 1 sierpnia prof. Sekułowicz jest także redaktor naczelną czasopisma naukowego „Edukacja” wydawanego przez Instytut Badań Edukacyjnych.  Więcej
narzedzia artyku ikonal

Nowy projekt IBE i poważne wyzwanie badawcze

„Opracowanie i upowszechnienie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży” – to projekt, który przez najbliższe trzy lata będzie realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych wspólnie z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. W ramach projektu opracowane zostaną nowatorskie narzędzia diagnostyczne do oceny rozwoju poznawczego dzieci i młodzieży w wieku od 3 miesięcy do 25 lat. Więcej

Dowiedz się więcej o Sektorowych Radach ds. Kompetencji

Wydarzenie jest kierowane do przedstawicieli organizacji, które mogą być zainteresowane utworzeniem Sektorowej Rady ds. Kompetencji, m.in. organizacji pracodawców i przedsiębiorców, związków zawodowych, instytucji edukacji formalnej i pozaformalnej czy administracji publicznej. Podczas spotkania zaproszeni eksperci podzielą się doświadczeniami i dobrymi praktykami oraz wiedzą na temat perspektyw rozwoju Sektorowych Rad ds. Kompetencji, a także ich roli w tworzeniu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Zostaną także zaprezentowane kryteria oraz warunki uczestnictwa w planowanym trzecim konkursie Sektorowych Rad ds. Kompetencji.

Sektorowe Rady ds. Kompetencji
Idea stworzenia Sektorowych Rad ds. Kompetencji powstała w odpowiedzi na braki kadrowe i niedopasowanie kompetencji pracowników do wymagań rynku pracy, wynikające z niewystarczającej współpracy i komunikacji między trzema kluczowymi podmiotami – sektorem biznesu, administracją publiczną oraz instytucjami edukacyjnymi. Obecnie funkcjonuje siedem Rad ds. Kompetencji w sektorach zdrowia i pomocy społecznej, budownictwa, finansów, turystyki, motoryzacji (z uwzględnieniem elektromobilności), mody i innowacyjnych tekstyliów oraz IT.

Przygotowywany konkurs ma na celu utworzenie Sektorowych Rad ds. Kompetencji, które będą funkcjonować w sektorach składających się z co najmniej 5 000 przedsiębiorstw oraz 40 000 pracowników. Planowany jest wybór dziewięciu rad, natomiast decyzję o tym, jakie branże i specjalizacje wejdą w zakres danego sektora, podejmą środowiska przygotowujące wnioski aplikacyjne, na co dzień współpracujące na rzecz rozwoju pracowników danej gałęzi gospodarki.

Szczegóły dotyczące miejsca spotkania zostaną podane wkrótce.

REJESTRACJA

MRR