Lekcja w kinie ikonka

Lekcja w kinie, czyli jak wykształcić świadomego odbiorcę mediów

Jakie narzędzia perswazji stosują twórcy reklam? Jak reklamy działają na nasze emocje? Jakie są najważniejsze elementy skutecznej reklamy? Centrum Edukacji Filmowej rozpoczęło kolejny cykl „Lekcji w kinie”, podczas którego dzieci i młodzież mogą poznać tajemnice świata mediów. Patronat merytoryczny nad cyklem objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
Stasiowski ico

Ekspert z IBE został członkiem europejskiej sieci NESET

NESET, czyli Network of experts on the social dimension of education and training to sieć doradcza ekspertów zajmujących się społecznym wymiarem edukacji. Od stycznia 2019 r. jej członkiem jest Jędrzej Stasiowski, pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej

Zapraszamy na XI Interdyscyplinarną Konferencję Naukową TYGIEL 2019

XI Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL 2019 to wydarzenie, które może pochwalić się ponad 10-letnią tradycją. Jest ono inicjatywą lubelskiego środowiska naukowego i wspólnym przedsięwzięciem przedstawicieli wszystkich publicznych lubelskich uczelni wyższych. Patronat honorowy nad konferencją objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
MediumSquareLogo 300x300

Kształcenie branżowe czy uniwersyteckie? Za nami seminarium w ramach projektu UniVET

Ponad 40 osób wzięło udział w spotkaniu eksperckim pt. „Kształcenie branżowe czy uniwersyteckie? Czynniki wpływające na decyzję młodych ludzi o wyborze rodzaju kształcenia”, zorganizowanym w ramach międzynarodowego projektu UniVET. Więcej
Logo hist ly

Aplikacja Hist.ly pod patronatem IBE

Hist.ly to darmowa, pozbawiona reklam aplikacja edukacyjna, promująca historię i kulturę Polski. Stworzony przez Fundację Wizja program łączy nowoczesne technologie informatyczne z narzędziami edukacyjnymi. Patronat honorowy nad aplikacją objął Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
edukacja ico copy ikona

Nagroda i wyróżnienie dla autorów kwartalnika „Edukacja”!

Znamy laureatów I edycji Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego. Wśród nich znaleźli się autorzy publikujący w kwartalniku „Edukacja”, wydawanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej

Dowiedz się więcej o Sektorowych Radach ds. Kompetencji

4 września w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Spotkanie jest organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych.

Wydarzenie jest kierowane do przedstawicieli organizacji, które mogą być zainteresowane utworzeniem Sektorowej Rady ds. Kompetencji, m.in. organizacji pracodawców i przedsiębiorców, związków zawodowych, instytucji edukacji formalnej i pozaformalnej czy administracji publicznej. Podczas spotkania zaproszeni eksperci podzielą się doświadczeniami i dobrymi praktykami oraz wiedzą na temat perspektyw rozwoju Sektorowych Rad ds. Kompetencji, a także ich roli w tworzeniu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Zostaną także zaprezentowane kryteria oraz warunki uczestnictwa w planowanym trzecim konkursie Sektorowych Rad ds. Kompetencji.

Sektorowe Rady ds. Kompetencji
Idea stworzenia Sektorowych Rad ds. Kompetencji powstała w odpowiedzi na braki kadrowe i niedopasowanie kompetencji pracowników do wymagań rynku pracy, wynikające z niewystarczającej współpracy i komunikacji między trzema kluczowymi podmiotami – sektorem biznesu, administracją publiczną oraz instytucjami edukacyjnymi. Obecnie funkcjonuje siedem Rad ds. Kompetencji w sektorach zdrowia i pomocy społecznej, budownictwa, finansów, turystyki, motoryzacji (z uwzględnieniem elektromobilności), mody i innowacyjnych tekstyliów oraz IT.

Przygotowywany konkurs ma na celu utworzenie Sektorowych Rad ds. Kompetencji, które będą funkcjonować w sektorach składających się z co najmniej 5 000 przedsiębiorstw oraz 40 000 pracowników. Planowany jest wybór dziewięciu rad, natomiast decyzję o tym, jakie branże i specjalizacje wejdą w zakres danego sektora, podejmą środowiska przygotowujące wnioski aplikacyjne, na co dzień współpracujące na rzecz rozwoju pracowników danej gałęzi gospodarki.

Szczegóły dotyczące miejsca spotkania zostaną podane wkrótce.

REJESTRACJA

MRR