Crosscut ico

Spotkanie projektu CROSSCUT

Za nami trzydniowe spotkanie partnerów międzynarodowego projektu CROSSCUT, którego głównym temat jest nauczanie międzyprzedmiotowe Więcej
DSC01163ico

Seminarium eksperckie „Dostosowanie Baterii Testów Poznawczych do potrzeb dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”

Za nami pierwsze seminarium zorganizowane w ramach projektu, którego założeniem jest przygotowanie testów psychologicznych do pomiaru zdolności poznawczych dzieci i młodzieży. Projekt realizowany jest przez IBE wspólnie z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. Więcej
mikiewicz

Rozpoczął się cykl seminariów Interdyscyplinarnej Sieci Badawczej

7 listopada odbyło się pierwsze seminarium naukowe zorganizowane w ramach Interdyscyplinarnej Sieci Badawczej (ISB) utworzonej przez Instytut Badań Edukacyjnych. W spotkaniu wzięło udział blisko 30 ekspertów reprezentujących ośrodki akademickie z całego kraju. Więcej
nqf ikonka

Projekt NQF-IN. Raporty

Celem trwającego trzy lata projektu NQF-IN, którego liderem był Instytut Badań Edukacyjnych, było wsparcie decydentów i instytucji europejskich w prowadzeniu polityki włączania kwalifikacji nadawanych poza systemami oświaty i szkolnictwa wyższego do krajowych systemów kwalifikacji. Więcej
warszawa kongres

O walidacji w gronie ekspertów

16 października w ośrodku CEZAMAT odbyła się, zorganizowana przez IBE, konferencja Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji − od założeń do praktyki. Więcej
post konferencja ok2 ico

Konferencja „Interdyscyplinarne konteksty współczesnej pedagogiki i psychologii” pod patronatem IBE

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej, organizowanej przez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, która odbędzie się w dniach 25−26 października 2018 roku. Więcej

Dowiedz się więcej o Sektorowych Radach ds. Kompetencji

4 września w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Spotkanie jest organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych.

Wydarzenie jest kierowane do przedstawicieli organizacji, które mogą być zainteresowane utworzeniem Sektorowej Rady ds. Kompetencji, m.in. organizacji pracodawców i przedsiębiorców, związków zawodowych, instytucji edukacji formalnej i pozaformalnej czy administracji publicznej. Podczas spotkania zaproszeni eksperci podzielą się doświadczeniami i dobrymi praktykami oraz wiedzą na temat perspektyw rozwoju Sektorowych Rad ds. Kompetencji, a także ich roli w tworzeniu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Zostaną także zaprezentowane kryteria oraz warunki uczestnictwa w planowanym trzecim konkursie Sektorowych Rad ds. Kompetencji.

Sektorowe Rady ds. Kompetencji
Idea stworzenia Sektorowych Rad ds. Kompetencji powstała w odpowiedzi na braki kadrowe i niedopasowanie kompetencji pracowników do wymagań rynku pracy, wynikające z niewystarczającej współpracy i komunikacji między trzema kluczowymi podmiotami – sektorem biznesu, administracją publiczną oraz instytucjami edukacyjnymi. Obecnie funkcjonuje siedem Rad ds. Kompetencji w sektorach zdrowia i pomocy społecznej, budownictwa, finansów, turystyki, motoryzacji (z uwzględnieniem elektromobilności), mody i innowacyjnych tekstyliów oraz IT.

Przygotowywany konkurs ma na celu utworzenie Sektorowych Rad ds. Kompetencji, które będą funkcjonować w sektorach składających się z co najmniej 5 000 przedsiębiorstw oraz 40 000 pracowników. Planowany jest wybór dziewięciu rad, natomiast decyzję o tym, jakie branże i specjalizacje wejdą w zakres danego sektora, podejmą środowiska przygotowujące wnioski aplikacyjne, na co dzień współpracujące na rzecz rozwoju pracowników danej gałęzi gospodarki.

Szczegóły dotyczące miejsca spotkania zostaną podane wkrótce.

REJESTRACJA

MRR