rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Indywidualne spotkania konsultacyjne w ramach projektu „Szansa”

Zapraszamy na indywidualne spotkania konsultacyjne dla potencjalnych grantobiorców projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu oraz modelu wsparcia dla osób dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych. Więcej
icils ico

Cyfryzacja bez edukacji nie wystarczy. Znamy wyniki międzynarodowego badania ICILS 2018

Tylko 2% uczniów wykazuje się umiejętnościami krytycznego przyswajania informacji znalezionych w internecie – to jeden z wniosków drugiej edycji Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych (ICILS 2018). Więcej
chiny ico

Wizyta gości z Chin

13 listopada br. gościliśmy delegację przedstawicieli instytucji kulturalno-edukacyjnych z chińskiej prowincji Anhui.  Więcej
sektorowe rady ico

O roli sektorowych rad ds. kompetencji

Już w środę 13 listopada odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach debaty publicznej o ZSK pod hasłem “ZSK - most łączący edukację i rynek pracy”. Tym razem pochylimy się nad kwestią rozwoju kwalifikacji sektorowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!  Więcej
hr2 ico

Jak wspierać ludzi zmieniających zawód?

19 i 26 listopada w Centrum Konferencyjnym West Gate w Warszawie odbędą się jednodniowe warsztaty poświęcone problematyce zmiany zawodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału doradców zawodowych i pracowników branży HR! Więcej
pisa2021 icon

Matematyka główną dziedziną badania PISA 2021

Na początku grudnia br. poznamy wyniki badania PISA 2018. Tymczasem podano już założenia edycji PISA 2021. Tym razem główną dziedziną badania osiągnięć uczniów w ponad 80 krajach będzie matematyka. Więcej

Już wkrótce V Kongres Edukacja i Rozwój

Zapraszamy do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń oświatowych tej jesieni: Kongresie Edukacja i Rozwój, który odbędzie się w Warszawie w dn. 1819 października. To kolejne z wydarzeń, nad którym patronat sprawuje Instytut Badań Edukacyjnych.

Bogaty program Kongresu

Hasło przewodnie tegorocznej edycji Kongresu brzmi: „Wspólnie zmieniamy edukację”. Podobnie jak w latach ubiegłych do współpracy zaproszono wiele organizacji pozarządowych, które od lat mają twórczy wpływ na polski krajobraz edukacyjny.

W ramach V Kongresu Edukacja i Rozwój odbędą się aż 3 konferencje oraz 2 bloki warsztatów, łącznie ponad 40 godzin wykładów i spotkań.

W programie Kongresu znajdą się prowadzone równolegle:

• XX Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli,
  • IV Konferencja Edukacja w Samorządach,
  • Konferencja Nauczycieli, Psychologów i Pedagogów,
  • Bloki warsztatowe Dobre Praktyki w  Edukacji Wczesna Edukacja,
  • Stoliki eksperckie,
  • Strefa EXPO.

Podczas Kongresu będą funkcjonowały tzw. stoliki eksperckie, przy których będzie można porozmawiać indywidualnie z ekspertami z zakresu prawa oświatowego, zarządzania placówką oraz finansowania oświaty.

Program Kongresu

Wydarzenia towarzyszące

Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących. Pierwszego dnia zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród dla Super Dyrektora Przedszkola i Super Dyrektora Szkoły. Uczestnicy będą mogli obejrzeć pokazy najnowszych rozwiązań technologicznych dla oświaty, m.in. w kinie 7D, a wieczorem pierwszego dnia Kongresu zapraszamy na wycieczkę po Warszawie zabytkowym autobusem ,,Ogórkiem’’.

Organizatorem wydarzenia jest Wolters Kluwer Polska wraz z redakcją czasopism „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik kierowniczej kardy oświatowej” i „Wczesna Edukacja. Poradnik dyrektora przedszkola i szkoły”.

Więcej informacji o kongresie można znaleźć na stronie: http://kongres-edukacja.pl/.