fot kk ico

Katarzyna Kalinowska wyróżniona w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa

Katarzyna Kalinowska, pracująca na co dzień w Instytucie Badań Edukacyjnych, otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa za książkę Praktyki flirtu i podrywu. Studium z mikrosocjologii emocji. Więcej
rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Szansa – nowe możliwości dla dorosłych: znamy wyniki rekrutacji

Poznaliśmy wyniki oceny jakościowej formularzy zgłoszeniowych w ramach rekrutacji grantobiorców. Więcej
Jerzy Bielecki ico

Refernet Polska: badamy i analizujemy system kształcenia zawodowego nawet w czasie pandemii

Zachęcamy do lektury wywiadu z Jerzym Bieleckim, kierownikiem projektu Refernet Polska, jednego ze strategicznych przedsięwzięć Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
qwdqw

Zaufaj nauce w dobie koronawirusa

30 tys. osób i ponad 2 tys. pomysłów – to efekt pierwszego w Europie hackathonu #EUvsVirus, którego celem było opracowanie innowacyjnych rozwiązań związanych z koronawirusem. W ścisłej czołówce znalazła się aplikacja Trust in Science promująca zaufanie dla nauki w czasie pandemii. Więcej
cedefop2020 ico

Konkurs Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

Pokaż swoje „zielone” i cyfrowe umiejętności, zrób fotorelację i wygraj wyjazd do Berlina lub Salonik! Instytut Badań Edukacyjnych i Refernet Polska zapraszają do udziału w konkursie organizowanym przez Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP). Więcej
pisa2018

Wysokie umiejętności finansowe polskiej młodzieży

Polscy uczniowie dobrze liczą i rozumieją finanse. Spośród 20 krajów, które wzięły udział w dodatkowej części badania PISA 2018, poświęconej umiejętnościom finansowym, średni wynik polskich piętnastolatków był jednym z najwyższych na świecie. Lepsi okazali się jedynie uczniowie z Kanady, Finlandii i Estonii. Więcej

Już wkrótce V Kongres Edukacja i Rozwój

Zapraszamy do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń oświatowych tej jesieni: Kongresie Edukacja i Rozwój, który odbędzie się w Warszawie w dn. 1819 października. To kolejne z wydarzeń, nad którym patronat sprawuje Instytut Badań Edukacyjnych.

Bogaty program Kongresu

Hasło przewodnie tegorocznej edycji Kongresu brzmi: „Wspólnie zmieniamy edukację”. Podobnie jak w latach ubiegłych do współpracy zaproszono wiele organizacji pozarządowych, które od lat mają twórczy wpływ na polski krajobraz edukacyjny.

W ramach V Kongresu Edukacja i Rozwój odbędą się aż 3 konferencje oraz 2 bloki warsztatów, łącznie ponad 40 godzin wykładów i spotkań.

W programie Kongresu znajdą się prowadzone równolegle:

• XX Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli,
  • IV Konferencja Edukacja w Samorządach,
  • Konferencja Nauczycieli, Psychologów i Pedagogów,
  • Bloki warsztatowe Dobre Praktyki w  Edukacji Wczesna Edukacja,
  • Stoliki eksperckie,
  • Strefa EXPO.

Podczas Kongresu będą funkcjonowały tzw. stoliki eksperckie, przy których będzie można porozmawiać indywidualnie z ekspertami z zakresu prawa oświatowego, zarządzania placówką oraz finansowania oświaty.

Program Kongresu

Wydarzenia towarzyszące

Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących. Pierwszego dnia zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród dla Super Dyrektora Przedszkola i Super Dyrektora Szkoły. Uczestnicy będą mogli obejrzeć pokazy najnowszych rozwiązań technologicznych dla oświaty, m.in. w kinie 7D, a wieczorem pierwszego dnia Kongresu zapraszamy na wycieczkę po Warszawie zabytkowym autobusem ,,Ogórkiem’’.

Organizatorem wydarzenia jest Wolters Kluwer Polska wraz z redakcją czasopism „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik kierowniczej kardy oświatowej” i „Wczesna Edukacja. Poradnik dyrektora przedszkola i szkoły”.

Więcej informacji o kongresie można znaleźć na stronie: http://kongres-edukacja.pl/.