Instytut Badań Edukacyjnych partnerem II Kongresu Kompetencji Cyfrowych

15 marca w Tarnowie rozpocznie się II Kongres Kompetencji Cyfrowych. Partnerem tegorocznej edycji wydarzenia został Instytut Badań Edukacyjnych. Celem kongresu jest prezentacja wyników nowych badań z obszaru edukacji i kompetencji cyfrowych oraz otwarta debata środowisk zainteresowanych wspomaganiem rozwoju kompetencyjnego Polaków.

Czy technologia VR może wspierać naukę i dydaktykę? Jak stosować metodę webquest w polskich szkołach? W jaki sposób nowoczesna szkoła powinna korzystać z narzędzi cyfrowych? Jakie kompetencje cyfrowe są najbardziej poszukiwane na rynku pracy? W jaki sposób nowe technologie cyfrowe mogą być pomocne w modernizacji polskiego systemu edukacji? To tylko niektóre z pytań, na które będą próbowali odpowiedzieć uczestnicy II Kongresu Kompetencji Cyfrowych.

Wydarzenie ma charakter ekspercki i posłuży wypracowaniu opinii oraz rekomendacji, które zostaną następnie przekazane instytucjom publicznym. Celem spotkania jest również wzmocnienie głosu środowisk zainteresowanych rozwojem edukacji cyfrowej.

Planowane sesje tematyczne

• Kompetencje cyfrowe Polaków – strategia na niepewne czasy.
  • Nauczyciel w świecie cyfrowych wyzwań.
  • Umiejętności cyfrowe: co wiemy, a czego nie? Czego chcemy się dowiedzieć?
  • Polski e-learning w kryzysie?
  • Transformacja cyfrowa polskiej szkoły − strategia OSE.
  • Metody, modele i narzędzia dysruptywnej edukacji.

Panele dyskusyjne:

• Kompetencje cywilizacyjne Polek i Polaków – wyzwania roku 2030.
  • Finansowanie edukacji cyfrowej w Polsce w perspektywie budżetowej lat 2021−2027 − doświadczenia z projektów perspektywy 2014−2020.
  • Finansowanie edukacji cyfrowej w Polsce w perspektywie budżetowej lat 2021−2027 − rekomendacje sieci KOMET@.

Udział w kongresie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorem kongresu, zainicjowanego przez Sieć Edukacji Cyfrowej KOMET@, jest Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.