Najnowszy numer kwartalnika „Edukacja”

Nowy numer wydawanego przez IBE kwartalnika “Edukacja” czeka na czytelników! W najnowszym wydaniu “Edukacji” znajdziecie artykuły o różnorodnej  tematyce, szeroko związanej z edukacją. Dowiecie się między innymi, jaka jest jakość przewodników do nauczania języka polskiego, a także poczytacie o gerontologopedii, czyli opiece logopedycznej dla osób starszych. Miłej lektury!

Kwartalnik „Edukacja”

Kwartalnik naukowy „Edukacja” ukazuje się nieprzerwanie od 1983 r. Na łamach czasopisma omawiane są zagadnienia szeroko rozumianej edukacji w ujęciu różnych dyscyplin nauki, w szczególności pedagogiki, socjologii, psychologii, ekonomii i prawa. Szczególną uwagę “Edukacja” poświęca problemom dydaktyki przedmiotów szkolnych. Redakcja stawia sobie za cel ożywienie dyskusji na temat stanu edukacji w Polsce, nawiązując dialog ze środowiskami naukowymi, ośrodkami badawczymi i instytucjami oświatowymi, a także publikując artykuły i doniesienia teoretyków oraz praktyków z Polski oraz zagranicy.

Nowa redaktor, nowa „Edukacja”

Najnowsza „Edukacja” to pierwszy numer, w którego powstanie zaangażowana była nowa redaktor naczelna, profesor Małgorzata Sekułowicz. Prof. Sekułowicz jest członkiem licznych stowarzyszeń polskich i zagranicznych oraz Rad Naukowych czasopism o międzynarodowym zasięgu. Jest również recenzentem w polskich i międzynarodowych czasopismach, w tym „The Journal of Autism and Developmental Disorder”, „The Journal of International Association of Special Education”, oraz „The Journal of Psychiatry and Clinical Psychology”. Tematyka nowego numeru “Edukacji” jest bardzo przekrojowa, znajdziecie w nim zarówno artykuły o charakterze czysto teoretycznym, jak i opracowania badań.

W najnowszym numerze “Edukacji” znajdziecie następujące artykuły:

Mikołaj Przepiórkowski
Droga humanistyki praktycznej – między ideą humboldtowską a uniwersytetem przedsiębiorczym

Rozalia Ligus
Wiedza w działaniu – o potrzebie wspólnoty praktyk andragogiki i pedeutologii w formalnych, pozaformalnych, nieformalnych przestrzeniach uczenia się

Adam Zych
Gerontologopedia, czyli pedagogia osób starszych, które nie mówią, ale mają własne zdanie

Danuta Wolska, Ewelina Sobocha
Edukacja do dorosłości osób z autyzmem

Iwona Dudek, Romuald Polczyk
Zdolni czy niedostosowani. Perfekcjonizm dziecięcy i młodzieżowy z perspektywy psychologii edukacji

Jacek Błeszczyński