rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Indywidualne spotkania konsultacyjne w ramach projektu „Szansa”

Zapraszamy na indywidualne spotkania konsultacyjne dla potencjalnych grantobiorców projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu oraz modelu wsparcia dla osób dorosłych o niskich umiejętnościach podstawowych. Więcej
icils ico

Cyfryzacja bez edukacji nie wystarczy. Znamy wyniki międzynarodowego badania ICILS 2018

Tylko 2% uczniów wykazuje się umiejętnościami krytycznego przyswajania informacji znalezionych w internecie – to jeden z wniosków drugiej edycji Międzynarodowego Badania Kompetencji Komputerowych i Informacyjnych (ICILS 2018). Więcej
chiny ico

Wizyta gości z Chin

13 listopada br. gościliśmy delegację przedstawicieli instytucji kulturalno-edukacyjnych z chińskiej prowincji Anhui.  Więcej
sektorowe rady ico

O roli sektorowych rad ds. kompetencji

Już w środę 13 listopada odbędzie się kolejne spotkanie organizowane w ramach debaty publicznej o ZSK pod hasłem “ZSK - most łączący edukację i rynek pracy”. Tym razem pochylimy się nad kwestią rozwoju kwalifikacji sektorowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!  Więcej
hr2 ico

Jak wspierać ludzi zmieniających zawód?

19 i 26 listopada w Centrum Konferencyjnym West Gate w Warszawie odbędą się jednodniowe warsztaty poświęcone problematyce zmiany zawodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału doradców zawodowych i pracowników branży HR! Więcej
pisa2021 icon

Matematyka główną dziedziną badania PISA 2021

Na początku grudnia br. poznamy wyniki badania PISA 2018. Tymczasem podano już założenia edycji PISA 2021. Tym razem główną dziedziną badania osiągnięć uczniów w ponad 80 krajach będzie matematyka. Więcej

O szkole przyszłości na konferencji Microsoftu EduDays

16 maja w centrum MsMermaid na ulicy Wioślarskiej w Warszawie odbyła się konferencja Microsoft EduDays 2019 – Szkoła Przyszłości. Zgromadzeni dyskutowali na temat przyszłości sektora edukacyjnego, wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych w procesie nauczania oraz zastanawiali się, co niesie przyszłość dla oświaty i szkolnictwa.

IMG 4652

Konferencja zgromadziła liczne grono przedstawicieli środowiska edukacji, samorządów i instytucji centralnych. Na imprezie zjawili się również technologiczni giganci, tacy jak: Dell, Acer, HP, Lenovo, Samsung, i rzecz jasna Microsoft. Obok międzynarodowych liderów innowacji, swoje nowatorskie projekty edukacyjne zaprezentowały także Polskie firmy - m.in. Euvic i Revas. Wśród patronów wydarzenia znalazły się m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Instytut Badań Edukacyjnych.

O rewolucji cyfrowej w edukacji

Konferencję otworzyła sesja plenarna, podczas której zgromadzeni mogli posłuchać wystąpień m.in. trenera motywacyjnego Artura Partyki, dr Macieja Jakubowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Rafała Lwa-Starowicza, Zastępcy Dyrektora w Departamencie Podręczników, Programów i Innowacji w MEN, który przedstawił zrealizowane i zainicjowane na przestrzeni ostatnich lat działania ministerstwa na rzecz cyfryzacji polskich szkół. Po zakończeniu sesji plenarnych odbyły się sesje równoległe, poświęcone m.in. takim tematom jak transformacja cyfrowa edukacji na poziomie lokalnym, czy wykorzystanie w nauczaniu technologii blockchain oraz technologii opartych o sztuczną inteligencję.

Szkoła przyszłości, czyli jaka?

“Kiedy dzisiejsze przedszkolaki staną się absolwentami, świat będzie mocno odmienny od tego, którego doświadczył poprzednie pokolenia” tak zespół Microsoft dla Edukacji opisywał ideę stojącą za organizacją konferencji. Jak podała Olga Svyrydenko, odpowiedzialna za współpracę Microsoftu z sektorem edukacji w Europie Środkowo-Wschodniej, aż 80% zawodów, w których będą pracować dzisiejsi uczniowie, jeszcze nie istnieje. Jakie wyzwania sytuacja ta stawia przed sektorem edukacji i jak przygotować młodych ludzi do debiutu na rynku pracy, który przechodzi właśnie rewolucję? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji. Goście mogli też na własne oczy zobaczyć, jak może wyglądać szkołą przyszłości, wykorzystująca w procesie nauczania najnowsze osiągnięcia technologii. W interaktywnej strefie Szkoły Przyszłości każdy z nich mógł przetestować gotowe do wdrożenia innowacyjne rozwiązania edukacyjne.