flaga RPTekst łatwy do czytania

Instytut Badań Edukacyjnych - Portal informacyjny
22 maja odbędzie się posiedzenie Rady ds. reformy

22 maja odbędzie się posiedzenie Rady ds. reformy

Część ogólna podstawy programowej oraz szkolny tydzień projektowy – to główne punkty, o których dyskutować będą członkowie Rady ds. monitorowania wdrażania reformy oświaty im Komisji Edukacji Narodowej. 
Za nami 10. edycja IMPACT’25!

Za nami 10. edycja IMPACT’25!

Dwa wypełnione fascynującymi debatami dni, 650 mówców, 23 ścieżki tematyczne, 10 interaktywnych scen i tysiące uczestników - tak wyglądała 10. edycja największego wydarzenia technologiczno-gospodarczego w Europie Środkowo- Wschodniej.

Nowy artykuł w Kwartalniku EDUKACJA

Nowy artykuł w Kwartalniku EDUKACJA

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w języku angielskim, który ukazał w najnowszym wydaniu Kwartalnika EDUKACJA. Autorką publikacji jest dr Aleksandra Gajda z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Jak uczyć krytycznego myślenia? Sprawdź, zastosuj!

Jak uczyć krytycznego myślenia? Sprawdź, zastosuj!

“Lekcja z Sherlockiem Holmesem”, “Aloes na oparzenie” czy ”Właściwości kobiecych łez” - to niektóre z zadań wspierających rozwój krytycznego myślenia u uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją IBE PIB.

“Mikropoświadczenia dla wszystkich - strategia rozwoju”

“Mikropoświadczenia dla wszystkich - strategia rozwoju”

Mikropoświadczenia są istotnym rozwiązaniem wspierającym rozwój i uzupełnienie kompetencji, co jest kluczowe, jeśli chodzi o współczesny, szybko zmieniający się rynek pracy. Wskazują na to obserwowane światowe trendy w obszarze edukacji, zarówno formalnej, jak i pozaformalnej oraz międzynarodowe inicjatywy dotyczące tworzenia standardów stosowania mikropoświadczeń jako uznawanego sposobu potwierdzania umiejętności. W związku z tym, realizując projekt “Mikropoświadczenia - pilotaż nowego rozwiązania wspierającego uczenie się przez całe życie”, a także opierając się na opiniach ekspertów Grupy Doradczej ds. Mikropoświadczeń, zauważamy, że obecnie kluczowy jest namysł nad tym, jak powinna wyglądać strategia długofalowego rozwoju mikropoświadczeń w Polsce.


Wierzymy, że spotkanie będzie okazją do przedstawienia stanu prac w projekcie, omówienia planowanych efektów, a przede wszystkim poddania pod dyskusję zagadnień z kluczowych obszarów:
1. Perspektywa edukacji formalnej - stosowanie mikropoświadczeń w oświacie i szkolnictwie wyższym.
2. Perspektywa edukacji pozaformalnej i uczenia się w miejscu pracy- mikropoświadczenia jako wspieranie rozwoju umiejętności na rynku pracy.
3. Perspektywa na przyszłość - włączenie mikropoświadczeń do praktyki i polityki państwa.

 

Lokalizacja: Hotel Bellotto, ul. Senatorska 13/15, Warszawa

Godziny Spotkania: 09:30-17:30

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 15.10.2024 | 09:30
Zakończenie 15.10.2024 | 17:30
Lokalizacja Warszawa
Projekt Mikropoświadczenia, Spotkanie robocze
Załącznik program ostateczny 2.pdf