flaga RPTekst łatwy do czytania

Instytut Badań Edukacyjnych - Portal informacyjny
Za nami 10. edycja IMPACT’25!

Za nami 10. edycja IMPACT’25!

Dwa wypełnione fascynującymi debatami dni, 650 mówców, 23 ścieżki tematyczne, 10 interaktywnych scen i tysiące uczestników - tak wyglądała 10. edycja największego wydarzenia technologiczno-gospodarczego w Europie Środkowo- Wschodniej.

Nowy artykuł w Kwartalniku EDUKACJA

Nowy artykuł w Kwartalniku EDUKACJA

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w języku angielskim, który ukazał w najnowszym wydaniu Kwartalnika EDUKACJA. Autorką publikacji jest dr Aleksandra Gajda z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Jak uczyć krytycznego myślenia? Sprawdź, zastosuj!

Jak uczyć krytycznego myślenia? Sprawdź, zastosuj!

“Lekcja z Sherlockiem Holmesem”, “Aloes na oparzenie” czy ”Właściwości kobiecych łez” - to niektóre z zadań wspierających rozwój krytycznego myślenia u uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją IBE PIB.

Artykuł Franceski Borgonovi oraz Artura Pokropka w

Artykuł Franceski Borgonovi oraz Artura Pokropka w "Science"

Publikacja autorstwa Franceski Borgonovi (UCL/OECD) oraz Artura Pokropka (IBE PIB) w najnowszym wydaniu czasopisma analizuje oczekiwania młodzieży w 57 krajach świata, wynikające z badania PISA z 2022 roku.

Aplikacja Moja Walidacja – seminarium informacyjne dla przedstawicieli Instytucji Certyfikujących

Aplikacja Moja Walidacja – seminarium informacyjne dla przedstawicieli Instytucji Certyfikujących

Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na bezpłatne seminarium pt.: „Aplikacja Moja Walidacja – seminarium informacyjne dla przedstawicieli Instytucji Certyfikujących”.

Moja Walidacja to bezpłatne narzędzie cyfrowe, udostępniane online przez Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy. Jest przeznaczone dla Instytucji Certyfikujących – może z niej skorzystać każdy chętny podmiot. 

Seminarium jest skierowane do osób, które z ramienia Instytucji Certyfikującej (IC) zajmują się organizowaniem oraz prowadzeniem procesu walidacji i certyfikowania na rzecz kandydatów ubiegających się o uzyskanie kwalifikacji wolnorynkowych lub sektorowych. Przygotowano je z myślą przede wszystkim o instytucjach małych i średniej wielkości, które nie mają własnych systemów zarządzania walidacją.

Podczas seminarium uczestnicy zapoznają się z aplikacją Moja Walidacja (MW), która służy do:

  • projektowania procesu walidacji, 
  • tworzenia wydarzeń i zapraszania uczestników (klientów oraz członków komisji walidacyjnej), 
  • odnotowywania wyników walidacji – bezpośrednio w narzędziu oraz poprzez gromadzenie dokumentacji z walidacji, 
  • generowania certyfikatów kwalifikacji wolnorynkowych i sektorowych wedle wzoru, który został ustalony w IBE i jest używany w innych narzędziach przygotowanych przez Instytut, 
  • komunikacji między pracownikami instytucji i jej klientami, 
  • prowadzenia statystyk i zapewnienie przepływu informacji z e-raportami ZRK. 

 Seminarium ma praktyczny wymiar i obejmuje ćwiczenia na komputerze w aplikacji Moja Walidacja. Organizator zapewnia komputery na sali szkoleniowej.

Uczestnicy poznają m.in.:

  1. cel, korzyści oraz zastosowanie aplikacji Moja Walidacja,
  2. przebieg procesu walidacji w narzędziu – poszczególne etapy ścieżki kandydata krok po kroku,
  3. generator certyfikatów i zaświadczeń,
  4. funkcjonalności konta kandydata, administratora IC i pracownika IC

Seminarium prowadzone jest przez ekspertki z Instytutu Badań Edukacyjnych – Państwowego Instytutu Badawczego w ramach projektu “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK 6)” [FERS.01.08-IP.05-0001/23] współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

Seminarium odbędzie się w terminie 08.05.2025 r., w godzinach 8:30 – 15:30, w Centrum Konferencyjnym “Ogrodowa 58” ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa.

Zainteresowane osoby prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia za pomocą formularza:  https://seminaria-ibe.pl/zsk6-173-757-2024/

Rejestracji prosimy dokonać najpóźniej do 30.04.2025 r.

Osobom mieszkającym w odległości powyżej 50 km od Warszawy zapewniamy nocleg, a dojeżdżającym z innej miejscowości, niż ta, w której odbywa się seminarium, oferujemy zwrot kosztów przejazdu.

W przypadku braku zgłoszenia wymaganej liczby uczestników organizator zastrzega sobie prawo do odwołania seminarium.

W razie pytań prosimy o kontakt z Julianem Bliżyckim, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 08.05.2025 | 08:30
Zakończenie 08.05.2025 | 15:30
Lokalizacja Warszawa
Projekt ZSK6, Seminarium
Załącznik 08.05.2025 Warszawa Program_seminarium_MW.docx.pdf