flaga RPTekst łatwy do czytania

IBE PIB na Międzynarodowej Konferencji Badawczej IEA

IBE PIB na Międzynarodowej Konferencji Badawczej IEA

Eksperci z Instytutu Badań Edukacyjnych – Państwowego Instytutu Badawczego przedstawili wnioski z badań międzynarodowych podczas konferencji organizowanej przez IEA (International Association for the Evaluation of Educational Achievement...

Mikropoświadczenia to przyszłość. Przyszłość, która już się zaczęła

Mikropoświadczenia to przyszłość. Przyszłość, która już się zaczęła

Mikropoświadczenia – to słowo przez dwa dni konferencji Warsaw Microcredentials Summit 2025wybrzmiewało nieustannie. Wypowiadane w różnych językach, pojawiało się w licznych, nierzadko zaskakujących kontekstach, podkreślając jego wagę i...

Konkurs MEN na studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli zawodów

Konkurs MEN na studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli zawodów

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na organizację studiów podyplomowych przygotowujących do pracy nauczyciela w kształceniu zawodowym. To szansa na zdobycie nowych kwalifikacji i praktycznego doświadczenia.
Przewodnik dla uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi

Przewodnik dla uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi

Wybór szkoły ponadpodstawowej to jeden z najważniejszych momentów w życiu młodej osoby. Dlatego eksperci IBE PIB przygotowali kompleksowy przewodnik z myślą o uczniach, ich rodzicach oraz nauczycielach.

IV Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji: Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy

IV Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji: Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy

Instytut Badań Edukacyjnych ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji pt. „Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy”.

Co chcemy Państwu zaproponować? Oto lista tematów, które poruszymy wspólnie z naszymi gośćmi, ekspertami i ekspertkami w zakresie doradztwa zawodowego:

  • najnowsze trendy w kształceniu doradców zawodowych,
  • najlepsze, oferowane przez Instytut Badań Edukacyjnych, narzędzia pomocne w pracy doradców,
  • bezpośrednie doświadczenia praktyków związanych ze szkolnym i pozaszkolnym doradztwem zawodowym.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu:

  • nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • doradców zawodowych,
  • wykładowców i studentów kierunków nauczycielskich,
  • osoby związane z przygotowaniem zawodowym lub wsparciem pracy doradców.

W pierwszej części konferencji dr Anna Pluskota, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych, wspólnie z prof. nadzw. UŁ Anną Paszkowską-Rogacz, ekspertką Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP Martą Koch-Kozioł oraz ekspertką Instytutu Badań Edukacyjnych Karoliną Malinowską przyjrzą się kształceniu doradców zawodowych: potrzebom szkoleniowym doradców, czynnikom, które wpływają na jak najlepsze przygotowanie do ich roli zawodowej i związanych z tym wyzwaniom.

Drugą część konferencji poświęcimy opracowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych narzędziom: Metodzie Bilansu Kompetencji, Mojemu Portfolio, Kompasowi Szkolnictwa Branżowego oraz chatbotowi Zeterce. Posługując się konkretnymi przykładami przyjrzymy się, w jaki sposób te narzędzia mogą zostać wykorzystane przez doradców i nauczycieli w pracy z młodzieżą.

W trzeciej części wydarzenia zaprosimy do dyskusji praktyków, którzy mają doświadczenie z wykorzystywania różnorodnych technik i narzędzi w pracy doradczej. Rozmowa będzie otwarta na głosy uczestniczek i uczestników zebranych na sali – podczas Forów Wymiany Doświadczeń każde spostrzeżenie jest cenne i mile widziane!

Wydarzenie będzie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym “Ogrodowa 58” w Warszawie, przy ulicy Ogrodowej 58. Zaczynamy 24 października o godzinie 10:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłoszenie za pośrednictwem formularza rejestracyjnego: https://seminaria-ibe.pl/zsk6-319/ do 10 października 2024, do godz. 15.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w wydarzeniu zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja stanowi część cyklu Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w ramach projektu “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce - ZSK6” FERS.01.08-IP.05-0001/23, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego. 

W przypadku jakichkolwiek pytań organizacyjnych prosimy o kontakt e-mail z Katarzyną Arkabuz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy również do kontaktu po wydarzeniu, jeśli będziecie Państwo chcieli przesłać swoje pytania i przemyślenia.

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 24.10.2024 | 09:30
Zakończenie 24.10.2024 | 16:20
Lokalizacja Warszawa
Projekt ZSK6, Konferencja
Załącznik IV FWD Program.pdf