flaga RPTekst łatwy do czytania

Instytut Badań Edukacyjnych - Portal informacyjny
Za nami 10. edycja IMPACT’25!

Za nami 10. edycja IMPACT’25!

Dwa wypełnione fascynującymi debatami dni, 650 mówców, 23 ścieżki tematyczne, 10 interaktywnych scen i tysiące uczestników - tak wyglądała 10. edycja największego wydarzenia technologiczno-gospodarczego w Europie Środkowo- Wschodniej.

Nowy artykuł w Kwartalniku EDUKACJA

Nowy artykuł w Kwartalniku EDUKACJA

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w języku angielskim, który ukazał w najnowszym wydaniu Kwartalnika EDUKACJA. Autorką publikacji jest dr Aleksandra Gajda z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Jak uczyć krytycznego myślenia? Sprawdź, zastosuj!

Jak uczyć krytycznego myślenia? Sprawdź, zastosuj!

“Lekcja z Sherlockiem Holmesem”, “Aloes na oparzenie” czy ”Właściwości kobiecych łez” - to niektóre z zadań wspierających rozwój krytycznego myślenia u uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją IBE PIB.

Artykuł Franceski Borgonovi oraz Artura Pokropka w

Artykuł Franceski Borgonovi oraz Artura Pokropka w "Science"

Publikacja autorstwa Franceski Borgonovi (UCL/OECD) oraz Artura Pokropka (IBE PIB) w najnowszym wydaniu czasopisma analizuje oczekiwania młodzieży w 57 krajach świata, wynikające z badania PISA z 2022 roku.

Webinar „Narzędzia walidacji i materiały pomocnicze”

Webinar „Narzędzia walidacji i materiały pomocnicze”

Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na spotkanie informacyjne online dotyczące przygotowania narzędzi walidacji i innych materiałów przydatnych podczas walidacji efektów uczenia się, które odbędzie się 26 marca 2025 r., w godz. 9.00 - 12.00 na platformie Google Meet.


Celem webinaru jest przekazanie praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania się do nadawania kwalifikacji wolnorynkowych lub sektorowych, w tym projektowania narzędzi walidacji (tj. arkuszy i kluczy oceny) oraz innych przydatnych materiałów, takich jak np. instrukcje czy protokoły z oceną walidacyjną. Spotkanie adresowane jest do instytucji certyfikujących oraz podmiotów zainteresowanych nadawaniem kwalifikacji wolnorynkowych lub sektorowych w ramach ZSK.   


W czasie spotkanie opowiemy m.in.:

  • jakie są najczęściej wykorzystywane metody walidacji i czym się charakteryzują;
  • czym są narzędzia walidacji;
  • jak przygotować narzędzia walidacji, np. arkusze testów, arkusze obserwacji, scenariusz wywiadu, formularz oceny dowodów i deklaracji, klucze oceny;
  • jakie inne materiały przydadzą się podczas walidacji;
  • jakie są wyzwania i dobre praktyki tworzenia narzędzi walidacji.

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne. Warunkiem udziału jest rejestracja poprzez poniższy formularz oraz wypełnienie deklaracji do 21 marca 2025 r. 

Deklaracja uczestnika w projekcie ZSK6

Formularz rejestracyjny


Poprzedza go spotkanie dotyczące planowania walidacji jako usługi i przygotowania scenariusza
walidacji:

W przypadku pytań dotyczących w/w zagadnień zapraszamy do kontaktu z zespołem Instytutu Badań Edukacyjnych - Państwowego Instytutu Badawczego wspierającym podmioty zainteresowane uzyskaniem uprawnień IC: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zapraszamy!

Wydarzenia realizowane w ramach projektu  "Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK6)” FERS.01.08-IP.05-0001/23

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 26.03.2025 | 09:00
Zakończenie 26.03.2025 | 12:00
Lokalizacja On line
Projekt ZSK6, Webinar