IBE nawiązało współpracę z Fundacją Polskiej Akademii Nauk

8 marca br. w siedzibie IBE została podpisana umowa o współpracy miedzy IBE a Fundacją Polskiej Akademii Nauk. Planowana jest wspólna realizacja projektów badawczych w obszarze edukacji.

Umowę między IBE a Fundacją Polskiej Akademii Nauk podpisali: Ireneusz Samodulski, Prezes Zarządu Fundacji oraz dr hab. Robert T. Ptaszek, Dyrektor IBE. W wydarzeniu wziął udział także dr Jakub Koper, zastępca dyrektora IBE i pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. studenckich.

W ramach współpracy planowana jest realizacji wspólnych przedsięwzięć badawczych i naukowych w obszarze dotyczącym edukacji, a w szczególności w zakresie wspierania potencjału dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej. Strony zamierzają także prowadzić wymianę informacji, konsultacje oraz działania promocyjne w zakresie popularyzacji wyników i osiągnięć naukowych w dziedzinie edukacji.

DSC03336

Fundacja Polskiej Akademii Nauk ma swoją siedzibę przy ul. Spokojnej 1 w Lublinie. Powstała w 2003 r., a jej fundatorami-założycielami są: Polska Akademia Nauk oraz wybitni przedstawiciele środowisk gospodarczych i naukowych regionu lubelskiego. Celem fundacji jest nową jakość we wspólnych relacjach pomiędzy sferą nauki i biznesu, która zmierza do zbudowania trwałej platformy współpracy.

IBE będzie współpracować z Akademią Zamojską

Umowę między IBE a Fundacją Polskiej Akademii Nauk jest kolejną, którą w ostatnim czasie zainicjował dr hab. Robert T. Ptaszek, podpisał Dyrektor IBE. 3 lutego br. podpisano porozumienie o współpracy między Instytutem Badań Edukacyjnych i Akademią Zamojską.

W ramach współdziałania IBE i Akademia Zamojska zamierzają m.in. inicjować badania naukowe i edukacyjne, wspierać kształcenie zawodowe w regionie czy wspierać prowadzenie prac badawczych i dyplomowych na kierunku pedagogika oraz innych kierunkach, podejmujących zagadnienia edukacyjne.

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA